Yeni Rolls-Royce Ghost tanıtıldı.

Yeni Rolls-Royce Ghost tanıtıldı.

Uzun süren bir teaser kampanyasından sonra, 2021 Rolls-Royce Ghost , daha keskin ve evrimsel bir tasarım ile tanıtıldı. Birçok yenilik de modelde yer alıyor.

Phantom ve Cullinan’dan tanıdığımız esnek ve alüminyum özellikli platform, yeni Ghost’ta da kullanılmaya başlamış. Rolls-Royce yeni Ghost için, birçok parçayı müşterilerinin taleplerini karşılayacak şekilde yeniden tasarlayarak veya geliştirerek Ghost’un hem direksiyon başında keyifli bir sürüş sunmasını hem de arka tarafta uçan halı hissini vermeye devam etmesini amaçlamış.

Lüks otomobilin güç ünitesine baktığımızda, 563 hp ve 850 Nm tork üreten 6.75 litrelik çift turbolu bir V12 motor karşımıza çıkıyor. Rolls-Royce, bu motorun yalnızca 1.600 devirde maksimum torku ürettiğini ve kabindeki istenmeyen motor seslerini azaltmak için hava giriş sisteminde ayırt edici bir yenilik kullandığını da belirtiyor. Rolls-Royce’un yaptığı sunumun diğer kısımlarında ise motorun Ghost’un ön aksının arkasına yerleştirildiğini ve böylece bu ultra lüks sedanın mükemmel bir 50/50 ağırlık dağılıma sahip olduğunu görüyoruz. Yaklaşan virajlar için optimum vitesi önceden seçmek için GPS verilerini Rolls-Royce’un Uydu Destekli İletim sisteminden çeken sekiz ileri ZF marka otomatik şanzıman aracılığıyla güç dört tekerleğe gönderiliyor. Yeni Ghost’ta dört tekerleğin de dönme işlevine sahip olduğunu hatırlatalım.

Otomobilin dış ve iç tasarımında ise alışık olduğumuz gibi devasa farklar bulunmuyor. Bunun yanında Rolls-Royce yine de yeni Ghost’un eski Ghost’tan ayırt edilebilmesini sağlamış. Daha uzun ve daha geniş olan yeni jenerasyonun LED ve Lazer teknolojili yeni farları da otomobili ilk görenler tarafından çok beğenilmiş. Otomobilin iç tasarımında da güncel Rolls-Royce modellerinde yer alan detaylara ve tasarım anlayışına yer verilmiş. Böylece yeni Ghost, yine eski Ghost’tan ayrılırken devasa bir farklılık da yaşamamış.

Yeni Rolls-Royce Ghost’un ABD fiyatı ise 332.500 dolar olarak açıklanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!