Yeni Volvo EX90, Araçta Çocukların ve Evcil Hayvanların Unutulmadığından Emin Olmak İçin Radar Kullanacak

Yeni Volvo EX90, Araçta Çocukların ve Evcil Hayvanların Unutulmadığından Emin Olmak İçin Radar Kullanacak

Bazen küçük çocuklar veya evcil hayvanlar bir arabanın içinde unutulabileceğinden, arka koltuk hatırlatıcılarının yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Şimdi Volvo, radarla çalışan ve markanın yakında çıkacak olan EX90 amiral gemisi elektrikli SUV’unda sunulacak olan dünyadaki ilk sistemi duyurdu.

ABD istatistikleri, 1998’den bu yana 900 çocuğun sıcak bir arabada bırakılmasının bir sonucu olarak öldüğünü ve çoğu vakada basitçe unutulduklarını gösteriyor. Bu nedenle Volvo, iç mekanı mümkün olduğunca geniş ve eksiksiz bir şekilde görebilmek için tavana monte okuma lambalarına 60 GHz sensörler yerleştirecek.

Bu, hiçbir şekilde ilk arka koltuk hatırlatma teknolojisi olmasa da, en gelişmiş olanıdır. Sistem milimetrenin altında hassasiyetle ölçüm yapabilecek şekilde tasarlanmıştır, bu da uyuyan bir bebeğin yumuşak nefesini algılayacak kadar hassas olacağı anlamına gelir.

Volvo’nun yaralanma önleme konusunda kıdemli teknik uzmanı Lotta Jakobsson, “Kimse dikkati dağılmayı veya yorulmayı seçmez, ancak bunun olabileceğini biliyoruz” dedi. “Hepimiz insanız ve dikkat dağıtmak hayatın bir gerçeği. En son teknolojinin yardımıyla, en iyi durumda olmadığınız zamanlarda sizi destekleyeceğiz ve aile üyelerinizi veya evcil hayvanlarınızı kazara geride bırakmaktan kaçınmanıza yardımcı olacağız.”

Sistemin aşırı hassas olmasını ve “hatırlatma yorgunluğuna” neden olmaması için, sadece sürücüleri arabayı kilitlemeye çalıştıklarında içinde canlı bir varlık olduğu konusunda uyarmak üzere geliştirilmiştir.

Hâlâ içeride biri varsa kapılar kilitlenmeyecek ve araçta yolcu olup olmadığını kontrol etmek için bir hatırlatıcı görüntülenecektir. Aracın klima kontrol sistemi de konforu artırmak için açık kalabilir.

Sistem, 60 GHz frekansının düzenleyiciler tarafından onaylandığı tüm pazarlarda yakında çıkacak olan Volvo EX90 ve diğer gelecek modellerde standart olarak gelecek.

Jakobsson, “Güvenlikte her zaman lider olduk ve otomotiv güvenliğinde yeni standartlar belirleyerek hayatları korumaya devam etmek istiyoruz” dedi. “Bu aynı zamanda sizi güvende hissettirmek ve size huzur vermek anlamına gelir. Bu tür bir duygusal güvenlik, hayattan sonuna kadar zevk almanıza yardımcı olurken, aynı zamanda trajedilerin olmasını önlemenize de yardımcı olur.”

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!