Küllerinden doğdu; Yeni “Shelby Cobra”

Küllerinden doğdu; Yeni “Shelby Cobra”

İngiltere merkezli bir şirket olan AC Cars, bir süre önce önemli bir restorasyon üzerine çalıştığını duyurmuştu. Bir kaç yıllık çalışmanın ardından şirket Cobra’ya modern bir yorum getirdiğini açıkladı. Araç, orijinal bir model gibi görünse de bir dizi görsel güncelleme, alüminyum bir şasi ve 654 beygir gücünde V8 bir motor sunuyor.

Modele tam olarak bir Shelby Cobra demek doğru olmaz. Çünkü edinilen bilgilere göre AC Cars yaptıklarını restorasyon çalışmaları sonucu Shelby Cobra isimi hukuksal sebepler nedeni ile kullanamıyor. Ancak isim hakları dışında bir çok başlık orijinaline mümkün olduğunca sadık kalınarak düzenlenmiş.

Model, iki koltuklu ve retro tasarımına rağmen baştan aşağı elden geçirilmiş. Şirket tarafından yayınlanan bilgisayar görüntülerinde, hem ön hem de arka yüzde LED farlar kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca modern görünümlü kapı aynaları, difüzöre entegre ikiz egzoz çıkışları ve daha büyük tekerlekler de dikkat çeken diğer detaylar arasında. Modernize çalışmaları kapsamında modelin orijinalinde bulunan bir çok krom çıta da kaldırılmış.

AC Cars, modelin kaputun altına 5.0 litrelik bir V8 yerleştirmiş. Bu motor, 654 beygir güç ve 575 nm tork sağlıyor. Altı ileri manuel şanzıman veya 10 ileri otomatik şanzıman sunulan seçenekler arasında. Model hakkında paylaşılan bir diğer bilgi de 0’dan 100’km hıza ulaşma süresi oldu.” Yeni Cobra” bu hıza sadece 3.4 saniyede ulaşıyor. Otomobil için özel olarak geliştirilmiş alüminyum şasi sayesinde Cobra GT’nin yaklaşık 1410 kilogram ağırlığında olduğunu belirtiliyor.

Modelin 2024 yılında 342 bin dolardan alıcı bulması bekleniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!