Ferrari, ABD’de kripto para ile otomobil satmaya başlıyor.

Ferrari, ABD’de kripto para ile otomobil satmaya başlıyor.

Kripto para birimleri, geleneksel para birimlerine dijital alternatifler sunarak finans dünyasında bir devrim yarattı. Birçok insan başlangıçta kripto para birimlerini spekülatif varlıklar olarak görse de giderek yatırımın ötesinde, insanların gündelik hayatına girmeye devam ediyor. Dünya çapındaki şirketler ise kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başlıyor. Lüks spor otomobil üreticileri arasında çağın gerekliliklerini en iyi takip eden marka olan Ferrari’de artık ABD’de kripto para ile otomobil satmaya başlıyor.

Ferrari kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki spor otomobil satışlarında ödeme aracı olarak kripto para birimlerini kabul etme kararı aldığını duyurdu ve bu yenilikçi planı önümüzdeki dönemde Avrupa’da da uygulamaya almaya hazırlanıyor.

Ferrari Ticari Direktörü Enrico Galliera, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Galliera, ”Ferrari müşterilerinin birçoğu kripto paralara yatırım yapıyor. Bazıları servetlerini kripto para birimleri etrafında inşa eden genç müşteriler bazıları ise portföylerini çeşitlendirmek isteyen eski müşteriler. Bu kararı alırken müşterilerden ve bayilerden gelen taleplere kayıtsız kalmadık. Kripto para birimleriyle ödeme yapmak isterseniz fiyatlar değişmeyecek, herhangi bir ek ücret ödemeyeceksiniz.” dedi.

Ferrari kripto ödemelerini kabul etmek için BitPay ile bir iş ortaklığına imza attı. BitPay’in Ferrari’nin kabul ettiği kripto para birimlerini geleneksel para birimlerine dönüştürmekten sorumlu olacağı açıklandı. Bu konuyla ilgili de konuşan Enrico Galliera, ” Hem bayilerimizin hem de bizim kripto para birimlerini doğrudan ele almaktan kaçınmak ve onların geniş dalgalanmalarından korunmak bizim ana hedeflerimizden biriydi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!