Ferrari, GTC4Lusso’nun üretimini kapatıyor.

Ferrari, GTC4Lusso’nun üretimini kapatıyor.

Ferrari, sevilen modellerinden biri olan GTC4Lusso ve GTC4Lusso T’nin üretimini kapatıyor. Bu bilgi ismi açıklanmayan bir Ferrari yöneticisi tarafından bir İngiliz dergisine verilmiş. Henüz üretimi tamamen kapatmayan Ferrari, kademeli olarak üretimi azaltacak ve GTC4Lusso’yu resmen emekliliğe ayıracak.

GTC4Lusso, 2016 yılında Ferrari’nin büyük umutları ile piyasaya sunduğu bir modeldi ve hem müşteriler tarafını hem de Ferrari tarafını tatmin etmeyi başarmıştı. Dört tekerlekten çekiş sistemi, katlanabilen arka koltuklar ve gayet yeterli bir bagaj kapasitesi sayesinde GTC4Lusso, Maranello’dan çıkmış en kullanıcı dostu otomobil oldu. Aynı zamanda sürüşü tüm hava koşullarına uygun Ferrari’ler den biri de olmuş oldu. Ön-orta konumlu atmosferik 6,3 litrelik V12 motoru ve 681 beygir gücüyle diğer tüm spor otomobiller ile de rekabet edebiliyordu. Ferrari, 2017 yılında model yelpazesini genişletme kararı almıştı ve 602 hp güç üreten 3.9 litrelik çift turbolu V8 motora sahip GTC4Lusso T müşterilerin beğenisine sunulmuştu. Daha ulaşılabilir model olmasına rağmen GTC4Lusso T, 3.5 saniyelik 0-100 hızlanması ile bir ”Ferrari” olduğunu herkese kanıtlamıştı.

Ferrari’nin SUV trendine boyun eğmesi ile başlayan bu süreçte, GTC4Lusso taca çıkan model oldu. Günlük hayatta daha konforlu bir Ferrari’ye sahip olmak isteyen müşterilerin önünde iki seçenek kaldı. Müşteriler, ya GTC4Lusso’nun üretimi tamamen bitmeden bir GTC4Lusso satın alacaklar ya da 2022’de çıkması planlanan Purosangue isimli SUV modeli bekleyecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!