Skoda’nın elektrikli otomobili Enyaq iV ortaya çıktı.

Skoda’nın elektrikli otomobili Enyaq iV ortaya çıktı.

Elektrikli otomobil konusunda tüm markalarıyla birlikte devasa bir atılım içinde olan Volkswagen Grubu, elektrikli otomobillere yatırım yapmaya devam ediyor. Grubun son yıllarda parlayan yıldızlarından biri olan Skoda’da yeni elektrikli otomobili Enyaq iV’yi tanıttı. Model bu yılın sonunda üretime giriyor.

Otomobili incelemeye boyutları ile başlayalım. Enyaq iV, 4.649 mm uzunluk, 1.879 mm genişlik ve 1.616 mm yüksek değerlerine sahip. Modelin dingil mesafesi ise 2765 mm. Skoda, modelin Kodiaq kadar geniş olduğunu ve 585 litre bagaj kapasitesi sunduğunu söyledi.

Tasarımda dikkati çeken detaylar ise dışarıda, 130 LED bulunan ışıklı ön ızgara, keskin çizgilerin kullanıldığı profil tasarımı ve siyah renkteki aynalar olarak görünüyor. İç tasarımda ise Tesla’lardan alışkın olduğumuz bir durum mevcut. 13 inçlik bilgi eğlen sistemi ekranı, Tesla modellerinde olduğu gibi iç mekanı domine ediyor.

Motor ve batarya seçeneklerine baktığımızda ise karşımıza VW grubu’ndan alışkın olduğumuz gibi çok fazla seçenek çıkıyor. Giriş versiyonunda 55 kWh’lık bir batarya ve arka aksa yerleştirilmiş, 148 PS güç üreten bir elektrik motoru bulunuyor. Bu versiyon müşterilerine 340 kilometre menzil değeri sunabilecek. Bir üst versiyona geçtiğimizde karşımıza 62 kWh’lık bir pil ve arka aksa yerleştirilmiş, 180 PS’lik bir elektrik motoru çıkıyor. Bu versiyonun sunduğu maksimum menzil değeri ise 390 kilometre olarak belirtilmiş. Bu iki menzil değeri de sizin için yeterli değilse bir üst versiyona çıkmalısınız. Bir üst versiyonda 82 kWh’lık bir batarya ve yine arka aksa yerleştirilmiş 204 PS’lik bir elektrik motoru bulunuyor. Bu versiyonun maksimum menzil değeri ise 500 kilometre olarak açıklanmış. Skoda Enyaq’ı dört çeker olarak satın almak istemeniz durumunda ise iki seçeneğe sahip olacaksınız. Ön ve arka aksa yerleştirilmiş iki elektrik motoru sayensinde dört çeker olan Enyaq’ların toplam güç çıkışları ise 265 PS ve 306 PS olarak belirtilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!