Goodwood festivalinde bir Ferrari 250 GTO yandı.

Goodwood festivalinde bir Ferrari 250 GTO yandı.

Dünyanın en değerli otomobil modellerinden biri olan Ferrari 250 GTO’lardan bir tanesi geçtiğimiz günlerde Goodwood’ta tur atarken yandı.

Eski Formula 1 Pilotu Karun Chandhok, Goodwood Festivali sırasında Ferrari 250 GTO kullanırken korkunç bir an yaşadı. İkonik yarış arabasının önce motoru patladı ve otomobil daha sonra 365 derece döndü. Chandhok aracı güvenli bir şekilde çimlerin üzerine kadar sürmeyi başardı. Chandhok ciddi bir yara almadan otomobilden çıkmayı başardı.

Chandhok olayın sonrasında Goodwood web sitesine bir açıklama yaptı.: “Kendi kendime ”Bu ne kadar harika bir an. Goodwood’da bir GTO’dayım” diye düşünüyordum.” “Sonra Lavant’tan çıkıp düzlüğe çıktığımda – ikinci sıradaydım ve ilerliyordum – bir patlama sesi duydum ve arka tekerlekler tamamen kilitlendi. Döndüğümde alevleri gördüm, dolayısıyla yağın aşağı akmasını en aza indirmek için pistten güvenli bir şekilde çıktım ve yoldan çekildim.” dedi.

250 GTO’nun motoru bilinmeyen bir sorun nedeniyle arızalandı. Sorun, motorda bir delik açacak kadar büyüktü. Oluşan ateş topu, dışarı atılan yağın sıcak egzoz borularına çarpmasından kaynaklanmıştı. Araçta bulunan yangın söndürücü, yangını kısa sürede söndürdü. 250 GTO’nun sahibi, ekibinin şu anda sebebi araştırdığını söyledi.

Chandhok, araç sahibinin olaydan dolayı üzgün olmadığını ve sürücünün zarar görmemesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Gelecek için yapılan plan, bu 250 GTO’yu tamir edip Goodwood’daki etkinliklerde yeniden yola çıkarmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!