TVR geri dönebilecek mi?

TVR geri dönebilecek mi?

TVR, Ebbw Vale tesisleri için haklarını kaybetti. Peki şimdi ne olacak?

TVR’in yeniden yapılandırılması ve tekrar hayata dönmesi için Les Edgar şirketi 2013 yılında satın almıştı. 2017 yılında tanıtılan yeni Griffith ile marka fanatiklerini ve otomobil severleri heyecanlandırmıştı. Yeni Griffith, Gordon Murray’in yenilikçi iStream şasisi ve Ford’un 5.0 litrelik V8 motoru ile gelecek vadetmişti.

Aston Martin Vantage ve Porsche 911 klasmanına yeni bir soluk getirebilecek Griffth, 2023 yılının ikinci yarısından itibaren teslimatlara başlayacaktı fakat yeni gelişmeler bunun şu anda mümkün olamayacağını gösteriyor.

1250 kg’ın altında ağırlığı ve 300 km/s üzerinde maksimum hıza sahip olacak bu otomobil, kağıt üzerinde olası müşterileri heyecanlandırsa da, potansiyel yatırımcılar üzerinde aynı etkiyi bırakamadı. Galler hükümetinin yeni Griffith’in üretimi için 2017 yılında aldığı Ebbw Vale tesisinde 2020 yılında çalışmalar başladı ancak hedefler gerçekleştirilemedi ve şu anda TVR’in devir alımı hakkında hiç bir gelişme kaydedilemedi.

Griffith’in planlanan teslimatları gerçekleştirilemiyor. Teslimatlar haricinde TVR’in geleceği de belirsizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!