Yeniden Tasarlanan Countach, Lamborghını için bir Trend Oluşturmayacak.

Yeniden Tasarlanan Countach, Lamborghını için bir Trend Oluşturmayacak.

Lamborghini, efsanevi modeli Countach’ı yeniden tasarlamış ve en özel müşterileri için bu otomobili siparişe açmıştı. LPI 800-4 olarak bildiğimiz bu otomobilden sadece 112 adet üretilecek ve muhtemelen birçoğu koleksiyonlardaki yerini alacak.

Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann’ın one-off ve limitli otomobillere son derece pozitif bir bakış açısı var. Lamborghini’de çalıştığı iki dönem ve uzun yıllar boyunca birçok one-off ve limitli model, Lamborghini fabrikasından yollara çıkmıştı. Ancak yeniden yorumlanan LPI 800-4 Countach bu özel versiyonlar arasında en çok ilgi çeken versiyon olabilir. Sebebi ise tabii ki Countach ismini taşıyor olması. Lamborghini’den yeniden yorumlanmış Countach gibi bir model daha bekliyorsanız maalesef üzülebilirsiniz çünkü markanın CTO’su LPI 800-4’ün sadece tek seferlik bir proje olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Rolex 24 Hours of Daytona’da basın mensupları ile konuşan Lamborghini CTO’su Reuven Mohr, Lamborghi’nin artık geleceğe odaklandığını basın mensupları ile paylaştı. Mohr yaptığı açıklamada ”Biz Lamborghini olarak çok retro odaklı bir şirket değiliz. Her zaman söylediğimiz gibi, bir arabadaki dikiz aynası ön camdan daha küçüktür. Biz de bu mantıkla geleceğe bakmak istiyoruz. LPI 800-4 Countach belirli bir sayıda üretilmiş otomobilleri kutlamak için yaptığımız özel bir projeydi.” dedi.

Konuşmasına devam eden Lamborghini CTO’su Reuven Mohr, yeniden bir Miura veya Diablo üreteceklerini sanmadığını belirtti. Mohr, ”Countach’ta yaptığımızı başka bir modelde yaptığımızda yine çok büyük bir talep göreceğimizi tahmin ediyorum ancak bu bizim felsefemiz değil. Klasik Lamborghini’lere sahip müşterilerimize saygı duyuyoruz. Ve o klasik otomobillerden fedakarlık etmek istemiyoruz. Bunu yapmak istemiyoruz çünkü klasik Lamborghini sahipleri aslında bir sanat eserine sahipler, biz marka olarak bir paralel yol inşa etmek istemiyoruz.” dedi.

Sürekli olarak geleceğe odaklanmayı tercih ettiklerini belirten Mohr, aslında tüm otomobil severlere ”elektrik gücünü” işaret ediyor. Bilindiği üzere Lamborghini, Plug-in Hybrid Urus ve Aventador’un yerini alacak olan hibrit bir model üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda Lamborghini’nin tamamen elektrikli 4 kapılı bir sedan üreteceği de iddialar arasında bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!