6 milyon USD’lik Lamborghini online satılan en pahalı otomobil oldu

6 milyon USD’lik Lamborghini online satılan en pahalı otomobil oldu

Lamborghini’nin Avendator döneminde ürettiği özel serilerden biri olan Veneno, 2013 yılında satışa sunulmuştu. Lamborghini’nin 50. yılını kutlamak amacıyla sadece 5 adet Veneno üretilmişti. Bunlardan biri test aracı olarak kullanılırken, diğeri Lamborghini müzesine kaldırılmıştı. Yani sadece 3 Veneno müşterilere satılmıştı. Bunun sonrasında Lamborghini 9 adet Veneno Roadster üretme kararı almış ve müşterilerine araçları satmıştı.

İtalyan uçak gemisi Cavour’dan esinlenerek tasarlanan Veneno’ların her biri nadirlikten dolayı özel bir değer taşıyor. SBX Cars tarafından online olarak satışa sunulan Veneno Roadster’ların biri geçtiğimiz günlerde 6 milyon USD’ye alıcı buldu ve online olarak satılan en pahalı otomobil ünvanını kazandı.

2015 Lamborghini Veneno Roadster, bir Suudi Arabistan kraliyet ailesi üyesi tarafından sıfır olarak satın alınılmış ve sadece 1.105 mil (1.750 km civarında) kullanılmış. 6.5 litrelik V12 motora sahip Veneno, 740 bg güç sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede gerçekleştiriyor ve 355 km/s maksimum hıza çıkabiliyor.

İki yıl boyunca Dubai’de bir showroom’da 9.5 milyon USD fiyat etiketiyle alıcı arayan gördüğümüz bu Veneno Roadster satılmayınca, SBX Cars tarafından online satışa sunuldu ve 6 milyon USD’ye nihayet alıcısını buldu. Supercars Blondie tarafından kurulan şirket, 2022 yılında 2017 bir Ferrari LaFerrari Aperta’yı 5.36 milyon USD’ye satarak ele geçirdiği online satış rekorunu, sattığı bu Veneno Roadster ile yine kendi geçti ve yeni bir rekora imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!