1957 Testa Rossa ölçeklendirilmiş biçimde yeniden doğdu

1957 Testa Rossa ölçeklendirilmiş biçimde yeniden doğdu

Efsanevi 1957 Ferrari 250 Testa Rossa’nın bazı örneklerine müzayedelerde on milyonlarca dolar değer biçiliyor. Ferrari de bu ikonik otomobili çocuklarla buluşturma konusunda bir şeyler yapmaya karar verdi.

64 Yıl önce doğmuş olan Ferrari 250 Testa Rossa’nın yarış tarihinde özel bir yere sahip olduğunu söylememiz yanlış olmaz. 24 Saat Le Mans yarışından Targa Florio’ya ve 1000 Km Buenos Aires’e kadar dünyanın her yerindeki zaferlerle, zamanının durdurulamayan otomobiliydi.

Günümüzde soyağacı ve elde edilen başarılar, müzayede nezdinde de özel bir yer sağlıyor. Ferrari de bunu çok iyi biliyor, bu yüzden 250’yi Testa Rossa J adlı özel bir projede yeniden hayata döndürmeye karar verdi. J Harfi “Junior”dan geliyor, çünkü üreticinin “her yaştan Ferrari tutkununa bir otomotiv efsanesi kullanmanın heyecanını yaşatacak bir otomobil sunuyoruz” iddiası var.

250 Testa Rossa J, şirketin tamamen yeni, nispeten daha ulaşılabilir, sınırlı sayıda elektrikle çalışan ölçekli replikası. Boyutsal olarak gerçek otomobilin %75’ine sahip olan otomobilden sadece 299 adet üretilecek. Ki bu rakam bile efsanevi atasına kıyasla çok daha yüksek bir miktar.

Fiyatın ekonomikliğinden bahsetmiyoruz bile(!). Başlangıç ​​fiyatı olan 93.000 € küçük bir otomobil için çok fazla gibi görünse de, Ferrari için – her yaştan – kelepir sayılabilir. Elbette, sahip olduğu maksimum 60 km/s hızla herhangi bir yarış kazanamayacak.

Ancak aynı zamanda emisyonsuzdur ve elektrik motoru yaklaşık 90 km menzil kat etmesi için üç pille beslenmekte. Ek olarak, Acemi modunda (1 kW güç / 20 km/s hız), Konfor (4 kW güç / 45 km/s), Spor ve Yarış (60 km/s üzeri) modları sayesinde birçok yaştan Tifosi tarafından kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!