JEEP İLK ELEKTRİKLİ MODELİNİ 2023’TE PİYASAYA SÜRECEK

JEEP İLK ELEKTRİKLİ MODELİNİ 2023’TE PİYASAYA SÜRECEK

Stellantis, 2025 yılına kadar elektrikli araçlara yaklaşık 35,5 milyar dolar yatırım yapma planının bir parçası olarak önümüzdeki iki yıl içinde 21 düşük emisyonlu aracı piyasaya süreceğini açıklayarak, en son finansal sonuçları duyurduğu basın toplantısı sırasında başlıktaki. haberi de doğruladı.

Otomobil üreticisi, hangi Jeep modelinin elektrikli bir güç aktarma organı ile ilk kez sunulacağını belirtmedi. Ancak kısa süre önce elektrikli Wrangler tabanlı bir konsept tanıtmıştı ki, bu da arazi aracının bir olasılık olduğu anlamına geliyor. Jeep, elbette Wrangler’ı, Compass ve Renegade’i plug-in hibrit seçenekleriyle sunuyor. Benzer şekilde, bu yıl içinde bir plug-in hibrit Grand Cherokee’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Jeep, 2025 yılına kadar satışlarının yüzde 70’inin elektrik desteği kullanan araçlardan oluşacağını tahmin ediyor.

Stellantis markasının başka bir yerinde, Dodge’un 2022’de bir plug-in hibrit piyasaya süreceği söyleniyor, ancak bununla ilgili ayrıntılar henüz net değil. Chrysler için elektrifikasyon planlarıyla ilgili ayrıntılar da belirsiz, ancak basın toplantısı sırasında konuşan Stellantis CEO’su Carlos Tavares, şirketin bunun için büyük planları olduğunu söyledi.

“Artık bu markanın toparlanması için hazırlanıyoruz” dedi. “Size bu yılın sonundan önce daha fazlasını anlatacağız, ancak söylemeliyim ki planlar oldukça güzel bir şekilde ilerliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!