Bayiden Satılık Limuzin Özel Jet

Bayiden Satılık Limuzin Özel Jet

Learjet özel jeti kendine baz alan bu limuzin, Illinois’deki Jidd Motors Mitsubishi bayisinden satılık. Fiyatı mı? 3 Milyon 799 bin dolar.

Limuzin olarak kullanılmadan önce, bu uçak gerçekten de semalarda gezinmiş bir Learjet 35’ti. Ancak 2000’lerin başında tamamen elden geçirildi ve bugün gördüğümüz şeye dönüştü. Araç, Exotic Coach Limousines’den Frank ve Joanne DeAngelo’nun tabiri caizse icadı ve Dan Harris tarafından tasarlandı. Üretim sürecinin toplam 12 yılda 40.000 saatten fazla sürdüğü ve 1 milyon dolara mal olduğu iddia ediliyor, bu nedenle satmak isteyen herkes bu fiyatın üzerinde bir rakam elde etmeye çalışıyor.

Şasinin derinliklerindeyse, 400 hp üreten 8.1 litrelik Chevrolet Vortec V8 kamyon motoru bulunuyor. Bu motor, yaklaşık 5,5 ton ağırlığındaki limuzini yaklaşık 160 km/s hıza çıkarabiliyor.

Özel jeti bir limuzine dönüştürürken, iki yıldan daha fazla tasarım, hazırlık ve geliştirme gerektiren özel bir çelik çerçeveyle eşleştirilmesi gerekiyordu. Limuzini sanki hiç dikkat çekmiyormuş gibi daha da öne çıkaran şey ise, Lewis Hamilton’ın jetine benzer Koyu Şeker Kırmızısı boya ve siyah 28 inç jantlardır.

Limojet’in iç tasarımı, havadaki eski hali ile çok az ortak noktaya sahip. İçeride, bir tarafında kırmızı kontrast dikişli siyah deri kaplı geniş bir koltuk bulunurken, kabinin diğer tarafında bir bar bulunuyor. Ayrıca bol miktarda yerden aydınlatma, yükseltilmiş bir ses sistemi ve büyük bir TV bulunmaktadır.

İsteyin, getirelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!