Bir İtalyan efsanesi daha yeniden doğdu

Bir İtalyan efsanesi daha yeniden doğdu

Kimera Automobili adlı bir İtalyan şirketi, ikonik ralli otomobilinin görünümünü muhafaza eden ve geri kalan her şeyi modern teknolojilerle birleştiren, yeniden tasarlanmış bir Lancia 037 olan EVO37’yi tanıttı.

Kimera EVO37’ye güç veren şey, tıpkı orijinal 037 gibi 2.1 litrelik dört silindirli bir motor. Ancak bu motor, orijinal ralli otomobillerinin motorlarının üretiminden sorumlu olan Claudio Lombardi’nin rehberliğinde yeniden tasarlanmış. Hem bir supercharger’a ve hem de bir turboya (rallilerde 037’nin yerini alan Delta S4 gibi) sahip olan bu motor 500 hp gücü ve 550 Nm torku manuel bir şanzıman ile arka tekerleklere gönderir.

EVO37’yi olağanüstü bir performans makinesine dönüştürme arayışında her detay düşünülmüş. Ohlins’ten yeniden tasarlanmış süspansiyon sistemi ve Brembo’dan geliştirilmiş frenler eklenmiş. Önde 18 ve arkada 19 inç olan jantlar da modele özgü olarak özel üretilmiş.

Orijinal Lancia 037’ler fiberglastan üretilmiş gövde panellerine sahipti, ancak Kimera bu bileşenleri karbon fiber parçalarla değiştirdi. Net ağırlık rakamı açıklanmasa da, 1.000 kg civarında olduğu tahmin ediliyor. Yukarıda belirtilen beygir gücü ve tork rakamlarıyla birleştirildiğinde Kimera EVO37’nin çok hızlı olacağından şüphe yok.

Otomobilin dışı, Lancia 037 ile aynı genel şekli koruyor, ancak güncellenmiş farlar ve arka lambalar dahil olmak üzere bazı modern parçalar içeriyor. Özellikle fotoğraflardaki kırmızı rengiyle çarpıcı görünüyor. Tabi müşterilere çeşitli renk seçenekleri de sunulacak.

Kimera, her biri yaklaşık 500.000 Euro fiyat etiketiyle sadece 37 adet EVO37 üretmeyi planlıyor. Resmi olarak gelecek Goodwood Festival of Speed’de görücüye çıkacak otomobilin müşteri teslimatları Eylül ayında başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!