Bollinger, elektrikli kamyonetinin versiyonlarını tanıttı.

Bollinger, elektrikli kamyonetinin versiyonlarını tanıttı.

Amerikalı elektrikli otomotiv start-up’ı Bollinger, B2 modelinin şasi kabinli halini ve arkada yapılabilecek düzenlemeleri gösterdi. ”Class 3” isimli platformu kullanacak olan model, Bollinger’e göre dünyadaki ilk ve tek elektrikli şasi kabin kamyonet platformu. Bollinger, B2 modelinin bu versiyonuna ise B2CC ismini vermiş.

Bollingeri B2CC’yi çeşitli dingil mesafelerinde sunabiliyor. Kabin seçiminde ise 2 kapı ve 4 kapı seçenekleri müşterilerin arzusuna sunulacak. Kamyonetin arka tarafının tamamen kişiselleştirilebilmesi ve hizmet edeceği göreve göre tasarlanmasına imkan sunan bu model tasarımı ile de kendisini çok farklı bir yere koyuyor. Bollinger tasarımcısı Hunter Erdman yaptığı köşeli ve geleneksel tasarımları ile markayı kalabalıktan kurtarmış diyebiliriz.

Teknik detaylara baktığımızda ise karşımıza ilk olarak ön ve arka aksa yerleştirilmiş iki adet elektrik motoru çıkıyor. Bu motorların ürettiği toplam güç çıkışı ise 614 hp ve 905 Nm. İki motor sayesinde güç dört tekerleğe iletiliyor. Batarya kısmında ise karşımıza 120 kWh’lık bir batarya çıkıyor. Bu batarya sayesinde tek şarj ile 322 kilometre yol katedilebiliyor.

Elektrikli sedanlardan, elektrikli SUV’lardan ve elektrikli hatchback otomobillerden bahsederken ticari araçların da her geçen gün elektriğin gücüne kapıldığını görüyoruz. Otomotiv endüstrisinin değişimi devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!