Charge, Elektrikli 1967 Ford Mustang Restomod’unun üretim halini tanıttı

Charge, Elektrikli 1967 Ford Mustang Restomod’unun üretim halini tanıttı

Charge, üç yıldan uzun bir süre önce tanıttığı elektrikli Mustang’inin üretim halini paylaştı.

“Yepyeni el yapımı tasarım ikonu” olarak tanımlanan otomobil, 1967 Mustang Fastback’in fütüristik bir yorumu. Hala çok çekici olan muscle car’ın “klasik tasarımını ve stilini korumak” için resmi lisanslı bir karoser kullanılıyor, ancak LED farlarla çevrili tamamen kapalı bir ızgara dahil olmak üzere birkaç modern güncelleme yapılmış. Modelde ayrıca gömme kapı kolları, benzersiz jantlar ve Charge logoları bulunuyor.

Kabinde çok daha köklü değişiklikler yapılmış ve bu sayede klasik muscle car’ın orijinal halinden epey bir uzaklaşılmış diyebiliriz. Kabine girdiklerinde ilk bakışta kullanıcılar dijital bir gösterge paneli ve dikey konumlandırılmış oldukça büyük bir bilgi-eğlence sistemi bulacaklar.

Minimalist bir direksiyon simidi, düğmeli vites kolu ve yoğun şekilde desteklenmiş spor koltuklar da onlara katılıyor. Ayrıntılar eksik olsa da Baş Yaratıcı Sorumlusu Mark Roberts, şirketin, müşterilerini otomobillerini “yaratıcılıklarını ve kişiliklerini ifade etmeleri” için kişiselleştirmeye teşvik edeceğini söyledi.

Charge yürüyen aksam konusunda pek ayrıntıya girmedi. Ancak otomobil görünüşe göre 536 hp (400 kW) güç ve 1500 Nm birleşik tork üreten çift motorlu dört tekerlekten çekiş sistemine ve bu motorlara güç sağlaması için de 64 kWh’lik bir pil takımına sahip. Bu rakamlar da, elektrikli Mustang’in yaklaşık 4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkmasına ve tek şarjla yaklaşık 325 km seyahat etmesine olanak tanır.

Güç ünitesinin bazı bileşenleri Arrival’dan geliyor, ancak modelin yalnızca 50 kW DC hızlı şarj özelliğine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Bu oldukça düşük bir hız, ancak neyse ki menzil, Arrival’ın orijinal 200 km tahmininden önemli ölçüde fazla.

Üretim 499 adetle sınırlı olacak ve fiyatı 460.000 $ gibi etkileyici bir rakamdan başlayacak. Charge şu anda rezervasyonları kabul ediyor, ancak modelin ne zaman piyasaya sürüleceği hala belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, arabanın ilk olarak 2019’da 260.000 $’dan sunulacağının söylendiğini belirtelim. Gelişen teknolojiyle ve elektrikli otomobillerin yayılmasıyla beraber gelen bu ciddi fiyat artışı ilgi çekici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!