Chevrolet Camaro için yolun sonuna gelindi

Chevrolet Camaro için yolun sonuna gelindi

Chevrolet, Camaro Coupe ve Convertible’ın mevcut altıncı neslin üretimine, 2024 model yılından itibaren son vereceğini duyurdu. General Motors, Camaro’nun mevcut modelinin ardından modelin emekliliğe doğru ilerlediğini doğrulamış oldu. Üretilen son Camaro’nun ise Ocak 2024’te Michigan’daki fabrikadan çıkması bekleniyor.

Bununla birlikte, mevcut modelin piyasaya sürülmesinden bu yana Camaro’nun satışları önemli ölçüde yavaşladı. Camaro şu anda Ford Mustang ve Dodge Challenger’ın arkasında açık ara üçüncü sırada yer alıyor. Marka, geçen yıl toplamda 24.652 Camaro Coupe ve Camaro Convertible sattı.

Chevrolet, ayrıca RS ve SS modelleri için Collector’s Edition paketinin eklenmesiyle Camaro’yu taçlandıracağını duyurdu. Paketin detayları, bu yaz siparişlerin başlamasına yakın bir tarihte mevcut olacak.

GM Camaro’nun yerine gelecek bir model için ise açıklama yapmadı. Markanın önemli isimlerinden Scott Bell bir açıklamasında, “Bugün hemen modelin halefini açıklamıyor olsak da, emin olun, bu Camaro’nun hikayesinin sonu değil.” ifadelerine yer verdi. Hatırlarsanız 2021’de Chevrolet’in Camaro’yu tamamen elektrikli bir versiyona çevireceği söyleniyordu. Bu söylentinin daha önemli kısmı ise elektrikli modelin bir SUV olabileceği yönündeydi. Bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!