Ducati ve Bentley işbirliğine özel Diavel tanıtıldı

Ducati ve Bentley işbirliğine özel Diavel tanıtıldı

Ducati, Volkswagen bünyesine dahil olalı on yıldan fazla süre oldu. VW bünyesinde faaliyet gösteren Lamborghini ile daha öncesinde Ducati arasında 2020 yılında Diavel 1260 Lamborghini ve 2022 yılında Streetfighter V4 Lamborghini özel versiyonları limitli şekilde üretilmişti. Ducati şimdi ise Bentley ile ilk defa işbirliğine giriyor ve Bentley Batur modelinden ilham alan bu özel Diavel satışa sunuluyor.

Avrupa satış fiyatı 2 milyon dolar olan, çift turbo 730 bg W12 motora sahip Bentley Batur’dan sadece 18 adet üretim yapıldı. Bentley’in tasarım merkezi ile Ducati Centro Stile arasındaki ortak çalışma sonucu Batur’daki tasarım elementleri Ducati Diavel V4’de hayata geçirildi. Ducati’nin bu özel motosikletinden ise 500 adet limitli üretim yapılacak. Bentley Mulliner sahiplerine özel 50 adetlik bir kota daha açılarak, kişiselleştirme konusunda tasarımda tamamen kişiye özel seçenekler sunulacak.

1.158 cc’lik V4 motora sahip Ducati Diavel V4’ün altyapısında değişiklik bulunmaz iken, tüm tasarım ögeleri Bentley versiyonuna özel olarak tek tek elden geçirilmiş. Diavel’in hava girişleri Bentley Batur’un ızgaralarından ödünç alınırken, jant tasarımı yine Batur’dan esinlenilmiş. Egzoz şekli bile Bentley modellerinden örnek alınarak tekrar şekillendirilmiş.

Ducati’nin CEO’su Domenicali, bu haftasonuna kadar tüm motosikletlerin sahiplerini bulacağını ve teslimatların da yaz sonunda başlayacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!