McLaren, Ducati ve TAG Heuer Senna’nın 30. ölüm yıldönümünü andı

McLaren, Ducati ve TAG Heuer Senna’nın 30. ölüm yıldönümünü andı

Ayrton Senna’nın 1994 yılı San Marina Grand Prix’indeki trajik ölümü sonucu, aramızdan ayrılmasından bu yana 30 yıl geçti. Senna, kısa yaşamına, birçok başarı sığdırırken, birçoğumuza ilham kaynağı oldu. Tüm zamanların en yetenekli sürücülerinden biri sayılan Senna’yı anmak için birçok marka, anma modellerini piyasaya sürüyor.

Motorsporlarına ilgi duyan birçok meraklıya idol olan Senna’nın bizim tersimize, “Benim idolüm yok. Çalışmaya, özveriye ve yeteneğe hayranım” sözü McLaren’ın 30.yıla özel hazırladığı Senna’nın(McLaren) kapı triminin içine yazılmış. Brezilya bayrağının renklerinden ilham ile renklendirilen otomobilin sürücü tarafındaki arka çamurluğuna Senna’nın resmi işlenirken, yolcu tarafındaki çamurluğu kasklı resmi işlenmiş. Otomobilin dışındaki ve içindeki rakamlar ise Senna’nın McLaren ile kazandığı Monaco Grand Prix’lerindeki yarış numaralarını temsil ediyor.

Ducati’ye oldukça meraklı olan ve günlük hayatında da Monster motosikletini sıkça kullanan Senna için Ducati de özel bir Monster hazırladı. Daha önce de, birçok model de Senna versiyonları hazırlayan Ducati, 30. yıla özel ürettiği modeli, ünlü pilotun kazandığı 3 dünya şampiyonluğu ve 41 yarış birinciliğine ithafen 341 adet ile sınırladı. McLaren gibi Brezilya bayrağı renkleri kullanılan Ducati Monster’da Senna logoları ve Senna ismi yer alıyor. Ayrıca benzin deposu üzerinde, Senna’nın yarış benim kanımda var demecini hatırlatan “Racing is in my blood” sözü yer alıyor. 

Senna’nın işbirliği yaptığı ve kullanmaktan hoşlandığı saat markası TAG Heuer de Senna’yı 30. yılında unutmadı. TAG Heuer, 30. yıl anma kapsamında 20 adet limitli üretim ile özel bir saat piyasaya sürdü. Senna’nın S logosu, damalı yarış bayrağı gibi detaylarla süslediği saatin gelirlerinin bir kısmını, Senna ile ortaklaşa kurulan ve Brezilya’daki ihtiyaç sahibi çocukların eğitimini destekleyen kuruluşa bağışlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!