Yeni Bentley Continental GT’nin kamuflajlı fotoğrafları yayınlandı

Yeni Bentley Continental GT’nin kamuflajlı fotoğrafları yayınlandı

Bentley’in Volkswagen tarafından satın alınması ardından, ilk kez 2002 yılında piyasaya sürülen Continental GT’nin dördüncü nesli için hazırlıklarda sona gelindi. Bentley’in “Ultra Performance Hybrid” adını verdiği hibrid altyapıyı ilk kullanacak olan otomobil olma özelliğini taşıyacak Continental GT, Temmuz ayında resmi olarak tanıtılacak.

2002 yılında piyasaya sürüldükten sonra, Bentley’in yıllık satışlarını 1000 adetten, 4 yıl içinde 10.000 adete taşımayı başaran Continental GT’nin ikinci jenerasyonu 2010 yılında Paris’te tanıtılmıştı. 2018 yılında üçüncü jenerasyon ile birlikte Porsche Panamera ve Continental GT arasında altyapı paylaşımı başlatılmıştı. Şimdi ise yenilenen Porsche Panamera’dan sonra sıra Bentley’e geldi.

Tanıtımdan önce kamuflajlı fotoğrafları basına servis edilen Continental GT, 782 bg güç ve 1000Nm tork ile 105 yıllık Bentley tarihindeki en güçlü otomobil olacak. 50 km’lik elektrikli menzil ile 50 g/km’ın altında karbon salınımı sağlayacak GT, 2023 yılında global satışlarda %11 düşüş yaşayan Bentley’in satış grafiklerini yukarıya taşımayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!