Ferrari 75. Yıldönümünü özel logo ve etkinlik planlarıyla kutlayacak

Ferrari 75. Yıldönümünü özel logo ve etkinlik planlarıyla kutlayacak

Üç çeyrek asır önce Enzo Ferrari ilk otomotiv fabrikasını açtı. O zamandan beri, Maranello her zaman şahlanan atın evi olarak tanınıyor. Şimdi marka, tüm bunları mümkün kılan insanlara odaklanarak tarihini kutluyor.

Ferrari, Enzo’nun kendisinin yarış otomobillerini “geliştirmek için insani ve finansal sermaye konusunda ayrım yapmadığını” söyleyen ilk marka. Bu, günümüz toplumunda bir CEO’nun sahip olabileceği bir yaklaşım değil. Ancak tutkusunun tarihteki en önemli otomobil şirketlerinden birinin doğuşuna yol açtığına şüphe yok.

Ferrari fabrikasından çıkan ilk otomobil, tarihsel olarak başarılı ve etkileyici 125 S idi. O zamandan beri diğer tüm Ferrari spor otomobilleri ve yarış otomobillerinin temelini attı. Şimdi marka o uzun geçmişe bakıyor ve kurucusunun harcamaya çok istekli olduğu insan sermayesine odaklanıyor.

Ferrari, 75. yıl dönümü logosunu yılsonu kongresinde tanıttı. Ferrari, logonun kendisinin, “uzun yıllar boyunca gösterdikleri bağlılık ve kararlılığın bir göstergesi olarak çalışanların yüzlerinden oluşan bir mozaikle bir araya geldi” dedi.

Ferrari Başkanı John Elkann ise şunları söyledi: “Bu özel yıl için özel bir simge yarattık: Burada fabrikamızda dövülen ve Ferrari’deki meslektaşlarım tarafından birer birer konumlandırılan binlerce parçadan oluşan bir heykel. Hem burada Maranello’da, hem de dünyadaki tüm ailemiz tarafından paylaşılan Ferrari ruhunun simgesi. Kim olduğumuzun özünü, geçmiş 75 yılımızı ve geleceğimizi yansıtıyor. Enzo Ferrari’nin bir zamanlar dediği gibi; Her şeyden önce insanlardan oluşan bir şirketin sembolüdür.

Ferrari tutkunun, takım çalışmasının ve gururun markanın başarısında ne kadar önemli olduğunu vurguladı. 2022 boyunca, yıldönümü kutlamalarına devam etmek için çok sayıda etkinlik ve özel duyuru bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!