BMW M’in 50. Yılı için manuel şanzımanlı M4 gelebilir

BMW M’in 50. Yılı için manuel şanzımanlı M4 gelebilir

Önümüzdeki yıl, BMW’nin M bölümü için özel bir yıl olacak. BMW M GmbH 50. yıl dönümünü Mayıs 2022’de kutlayacak ve yeni söylentiler ufukta özel, sınırlı üretim bir M4 olduğunu gösteriyor.

Söylenti, g80.bimmerpost’taki BMW’nin iç işlerine yakın olduğunu iddia eden bir kullanıcıdan geliyor. Görünüşe göre yeni otomobil bilgileri konusunda iyi bir geçmişe sahip olan kullanıcı, isimsiz M4 özel versiyonunun “CSL gibi yapılandırılacağını ancak manuel şanzımanla” geleceğini öne sürüyor.

Forum üyesi, konfor erişimi, park sensörleri ve elektrikli koltuklar dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerin silineceğini söylemeye devam ediyor. Bu da özel modelin ilk etapta yakında çıkacak olan CSL’i temel alsa bile, hali hazırda hafif olan CSL’den bile daha hafif olan bir M4 ile sonuçlanacağı anlamına geliyor.

M4 CSL üretimi henüz resmi olarak açıklanmasa da, casus fotoğrafçılar test edilen prototipleri yakalamayı başardılar. Bu otomobillerde revize edilmiş hava girişleri ve ızgaraların yanı sıra hafif jantlar, daha belirgin bir ön spoyler ve yeni bir difüzör bulunuyor.

BMW’nin manuel şanzıman sunmayacağına dair haberler olmasına rağmen, CSL’in güç ünitesinin detayları henüz doğrulanmadı. Durum böyle olsaydı, CSL’nin sınırlı, manuel donanımlı bir versiyonu BMW’nin M4 ailesinin zirve noktası olabilir. Forumdaki kaynak ayrıca, yeni versiyonun Kasım 2022’den itibaren sadece birkaç aylığına üretileceğini ve üretim rakamlarının düşük tutulacağını ima ediyor.

BMW M GmbH’nin önümüzdeki yıl için ufukta büyük planları olduğunu zaten biliyoruz. 750 beygirlik plug-in hibrit SUV modeli XM, 2022’nin sonundan önce üretime girecek ve Ocak ayından itibaren müşteriler, Motorsport bölümünün klasik logosuna geri dönen bir yuvarlak arma ile otomobillerini sipariş edebilecekler. Bunu beğenmediyseniz, yeni BMW M3 Touring sonunda M vagon hayallerimizi gerçekleştirecek ve 50 adet yeni M renk seçeneği sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!