Ferrari Le Mans’ı üst üste ikinci kez kazandı

Ferrari Le Mans’ı üst üste ikinci kez kazandı

Ferrari, Le Mans 24 Saat yarışında Toyota ve Porsche’yi geride bırakarak art arda ikinci zaferini kazandı. Nicklas Nielsen, Antonio Fuoco ve Miguel Molina, 50 numaralı Ferrari 499P ile Toyota GR010 HYBRID’e 14 saniye fark atarak birinci oldu. İkinci sırada ise Nyck de Vries, Kamui Kobayashi ve Jose Maria Lopez’in 7 numaralı Toyota’sı yer aldı. Üçüncülüğü ise Alessandro Pier Guidi, James Calado ve Antonio Giovinazzi’nin 51 numaralı Ferrari’si aldı.

Yarışın sonlarına doğru 50 numaralı Ferrari’nin sağ kapısı sorun çıkardı ve pit stop yapmak zorunda kaldı. Ancak, Nielsen liderliği korudu. Toyota’nın Lopez’in yaptığı hata, Toyota’nın galibiyet umutlarını sona erdirdi. Yarış sırasında yağmur yağdığında Ferrari’ler pistte kalmayı tercih etti, bu strateji onları öne geçirdi. Yarış, gece saatlerinde kazalar ve güvenlik aracı periyotları nedeniyle sık sık kesintiye uğradı.

Son yağmur sağanağı sırasında, Fuoco, 83 numaralı Ferrari ve 5 numaralı Porsche’yi geçerek önemli ilerleme kaydetti. Ancak, Pier Guidi’nin beş saniye cezası ve diğer otomobillerin baskısı altında kalmasına rağmen podyumda kalmayı başardı. Porsche’nin 6 numaralı otomobili dördüncü sırada, 8 numaralı Toyota beşinci ve  2  numaralı Cadillac yedinci sırada yer aldı. BMW ve Alpine gibi bazı otomobiller ise yarış dışı kaldı.

Ferrari, güçlü performansı ve stratejileri ile Le Mans’ta önemli bir zafer elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!