Ferrari Roma’ya Mansory Dokunuşu

Ferrari Roma’ya Mansory Dokunuşu

Ferrari Roma hakkında oldukça çekici bir şey var. Aslında, İtalyan otomobil üreticisi her zaman son derece etkileyici giriş seviyesi süper otomobiller yaptı ve Roma da Portofino’nun izinden gelerek tam olarak bunu yapıyor. Ayrıca şu anda satışta olan diğer 2022 modellerden de daha ulaşılabilir.

Roma’nın tasarım dili, İtalyanca “Zevkli Yaşam Tarzı” anlamına gelen La Nuova Dolce Vita’dan ilham aldı. Bu tema 1950’lerde ve 60’larda Roma’da çok popülerdi ve Roma’nın kendi türü arasında bile öne çıkmasına yardımcı oluyor. Diğer tüm modern Ferrari yol otomobillerinden stil olarak gerçekten ayrılıyor.

Bununla birlikte, umarız Roma’nın stiline fazla aşık değilsinizdir. Çünkü lüks modifiye şirketi Mansory, bu sportif ama çok klas coupe ile çizim tahtasına geri döndü ve üzerinde hummalı bir çalışma yaptı.

Aslında, birkaç karbon fiber parçadan (kaput, ayna kapakları, ön çamurluk şeridi, bagaj logo paneli, arka spoyler, arka difüzör, yan etekler ve amblemler) oluşan Roma için “tam bir dönüşüm” sunuyorlar. Aynı zamanda önde 21 inç, ve arkada 22 inç boyutlara sahip bir jant da pakete dahil.

İçeride, Mansory Ferrari Roma, özel deri (müşterinin seçimi), kapı eşikleri gibi çeşitli karbon fiber aksanların yanı sıra, Ferrari logosunun yerini alan direksiyonun ortasındaki kendi logosunu içeren kişiselleştirilmiş bir kabin ile birlikte geliyor. Bu konuda ne hissettiğimizden emin değiliz, ancak yine de alıcı istediği opsiyonları seçebilir veya çıkarabilir.

Performansa gelince Mansory, Roma’nın 3.9 litrelik çift turboşarjlı V8 motorunun çıkışını 620 hp güç ve 761 Nm torktan 710 hp ve 865 Nm’ye çıkardı.

Yasal olarak mümkün olduğunda saatte 332 km hıza ulaşabileceksiniz. Otomobilin sıfırdan 100 km/s hıza çıkma kabiliyetine gelince, artık sadece 3,1 saniye sürüyor. Yani standart halinden 0,3 saniye daha hızlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!