Ford F-150 Lightning’in pil seçenekleri açıklandı

Ford F-150 Lightning’in pil seçenekleri açıklandı

Büyük tanıtımdan yedi ay sonra Ford, F-150 Lightning’in kullanılabilir pil kapasitelerini duyurdu. Standart Menzil versiyonu 98 kWh kapasiteye sahipken, Genişletilmiş Menzil seçeneği 131 kWh ile gelecek.

Standart Menzil versiyonu, iş odaklı Pro, XLT ve Lariat olmak üzere dört donanımın ilk üçünde standart olarak sunuluyor. Genişletilmiş Menzil, XLT ve Lariat’ta opsiyonelken, zirvedeki Platinum donanımında standart olarak yer alır.

Kısa bir hatırlatma olarak, Dearborn merkezli otomobil üreticisi, yukarıda belirtilen piller için 454 kilogram yük ile olmak üzere 370 ve 485 km’lik EPA dereceli sürüş menzili hedefliyor.

Sabit aks ve yaprak yaylar yerine 5,5 fitlik bir arka kasa, çift motorlu AWD ve bağımsız arka süspansiyona sahip bir SuperCrew olarak sunulan Lightning, Pro ve XLT’de standart olarak 2,4 kW Pro Power Onboard sistemiyle geliyor. 9,6 kW’lık versiyon, üst donanım seviyelerinde standart sunuluyor.

Bilgi-eğlence sistemine baktığımızda Ford, Pro ve XLT’de 12 inç dokunmatik ekran ve SYNC 4 sunarken, Lariat ve Platinum 15,5 inç ve SYNC 4A versiyonuna sahip.

İşletim sistemleri arasındaki en büyük fark, Uyarlanabilir Gösterge görünümünde ve sık kullanılan kısa çizgi öğelerinin ekranın üst kısmına otomatik olarak yerleştirilmesinde ortaya çıkıyor. Ford, SYNC 4’ün SYNC 4A’ya yükseltilemeyeceğini vurguluyor. Her ikisi de Wi-Fi veya kamyonun yerleşik modemi aracılığıyla indirilebilen kablosuz yazılım güncelleme yeteneğine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!