Evverati 964 RSR’ı elektrikliye çevirdi

Evverati 964 RSR’ı elektrikliye çevirdi

İçten yanmalı motora sahip otomobilleri elektrikliye çevirme konusunda uzmanlaşan Evverati, beşinci 911 projesiyle 911 model gamını genişletti. 964 jenerasyon Porsche’lerin arasında en nadir bulunan versiyonlardan biri olan 911 RSR 3.4’ü tamamen elektrikliye çeviren firma, klasik otomobilin hızlanmasında gelişme kaydederken tasarım konusunda orjinalliğe genel anlamda sadık kaldı.

Evverati Automative Ltd. henüz tanışmayanlar için, İngiltere merkezli, klasik otomobilleri elektrikliye çevirerek, yeni tasarım elementleriyle geçmişle geleceği harmanlama üzerine faaliyet gösteren bir firma ve özellikle 911 üzerinde yoğunlaşan bir çalışmaları bulunuyor.

Sadece 51 adet üretilen RSR 3.8’in fabrika çıkışı olarak tamamen karbon fiber gövde ve hafifleştirici birçok parça ile geliyor. Standart modelden farklı olarak arka koltukların sökülmesi sonucunda bu kısma roll barlar konumlandırılan, arkadan itişli ve tamamen sürücü odaklı bir otomtobil olan RSR 90’lı yıllarda Porsche Motorsport’a renk katmayı başarmıştı.

Evverati şimdi bu Porsche’ye ikinci jenerasyon kontrol sistemine sahip 63 kWh’lık bir batarya yerleştirerek, daha iyi bir performans ve verimlilik sağlamayı hedefliyor. Arkadaki kombine elekrikli motorlar ve limitli kilitli diferansiyel ile 0-100 km/s hızlanmayı 3.7 saniyede tamamlayabilirken, tek şarjla 300 km civarında bir menzil sunuyor.

Aktif ve adaptif süspansiyon, Apple Carplay ve DC hızlı şarj gibi birçok donanımla da günümüz teknolojisine adapte edilen 964 RSR, Evverati’nin Amerika’daki iş ortağı Aria Grup tarafından Kaliforniya’da üretilip, teslimatların buradan yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!