Ford Thunderbird, Corvette’e rakip olarak geri dönebilir

Ford Thunderbird, Corvette’e rakip olarak geri dönebilir

Ford’un Thunderbird adıyla Chevrolet Corvette’e rakip olacak yeni bir spor otomobil sunacağı iddia edildi. Bu iddialar ismini açıklamak istemeyen kaynaklardan gelmiş olsalar da, Ford’un Dearborn tesisinde yakın geçmişte C8 Corvette’in dolaştığını hatırlatalım.

Sadece bu kadarla sınırlı değil, aynı zamanda Thunderbird isim plakasını güvence altına almak için yaklaşık bir buçuk yıl önce USPTO’ya (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) bir ticari marka başvurusunda bulundular. Bu nedenle Corvette söylentisi havada kalsa bile, Ford her şekilde bir spor otomobil planlıyor olabilir.

2020’den beri piyasada olan yeni nesil Corvette’in aksine, muhtemel Thunderbird ortadan motor kurulumuna sahip olmayacak. Sonuç olarak Chevrolet için muhtemelen çok ciddi bir tehdit oluşturmayacak, ancak yine de benzer bir performans sunması gerekecek. Ford’un bu hususta, Mustang Shelby GT500 gibi önemli kozları var.

Gelecek olan Thunderbird’ün gerçekten de Mustang ile bazı parçaları paylaşabileceğini varsaymak teorik olarak mantıklı. Ama her şey, iddia edilen modelin hangi platform üzerine inşa edileceğine bağlı. Öte yandan Puma, Bronco ve Maverick de dahil olmak üzere, şirketin son birkaç yılda yeniden kullandığı bazı isimleri hatırlatmamız gerekiyor. Yani, her şey mümkün, değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!