Porsche 911, Brabus’tan nasibini aldı

Porsche 911, Brabus’tan nasibini aldı

Brabus, Mercedes’lerle çevrili konfor alanından çıktı ve tamamen farklı bir model üzerinde beklenmedik bir çalışmaya imza attı: Porsche 911 Turbo S Cabriolet.

Ürettiği güce atıfta bulunarak Brabus 820 olarak adlandırılan bu 911, markanın bir Porsche üzerindeki ilk çalışması. 3.8 litrelik altı silindirli motor, yeni turbolar ve geliştirmeler sayesinde 650 hp’den 820 hp’ye ulaştı. Tork ise 800 Nm’den 900 Nm’ye çıkmış durumda. Artan bu veriler ise sekiz vitesli PDK şanzıman aracılığıyla akıllı dört tekerlekten çekiş sistemine aktarılmaya devam ediyor.

Düzlük performansına baktığımızda Brabus, yapılan modifikasyonların sonucu olarak 0’dan 100 km/s hızlanma süresinin 2,8 saniyeden 2,5 saniyeye düştüğünü iddia ediyor. Böylece 911 Turbo S Cabriolet bu konuda neredeyse bir Bugatti Chiron kadar hızlı. Yeni geliştirilen spor yaylar, sürüş yüksekliğini 25 mm alçaltmış ve daha düşük bir ağırlık merkezi sunarak sürüş dinamiklerini iyileştirmiş.

Önde 21 inç ve arkada 22 inçlik olarak kullanılan Brabus imzalı jantlar, ön tampondaki ekler ve yan hava girişi çevreleri gibi açıkta kalan karbon fiber öğelere sahip kontrast süsleme temasına katkıda bulunuyor. Siyah deri ve kırmızı vurgulu el yapımı bir iç mekanla paket tamamlanıyor. Resmi Brabus web sitesi, otomobil için Almanya’da 405.157,25 € tutarında bir satın alma fiyatı sunuyor.

Düsseldorf’daki defile tadında tanıtılan bir diğer sürpriz ise Rolls Royce Ghost oldu. Alman 911 efsanesi haricinde Alman modifiye şirketi İngiliz lüks otomobili üzerinde de çalışmalar yaptı.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!