Gerhard Berger’in çalıntı Ferrari’si 29 yıl sonra bulundu

Gerhard Berger’in çalıntı Ferrari’si 29 yıl sonra bulundu

Ferrari F512 M, 1994 ila 1996 yılları arasında toplam sadece 501 adet üretildi. 1995 yılı Nisan ayında San Marino’da düzenlenen F1 yarışında gözü kara hırsızlar bu nadir ve F1 yarışçısı Gerhard Berger’e ait F512M ile birlikte Jean Alesi’ye ait Ferrari F355’i çalmışlardı. Tam 29 yıl sonra çalınan bu iki otomobilden birisi Ferrari ve İngiliz Polis Teşkilatı’nın yoğun çabası sonucunda yakalandı.

Çalındıktan sonra Japonya’ya götürüldüğü düşünülen otomobil, yıllar sonra İngiltere’de bir otomobil komisyoncusu tarafından satılığa çıkarıldı. 2024 Ocak ayında ABD’den bir müşterinin almak istediği F512M’in dökümanları fabrikadan istenildiği sırada çalıntı olduğunun farkedilmesiyle birlikte Ferrari durumu Londra Polis’ine ihbar etti. Polis ile koordineli çalışma sonucunda otomobilin İngiltere’den çıkışı engellendi ve olaya el konuldu.

San Marino’da çalınan iki Ferrari’den birinin bulunmasıyla birlikte olaydaki diğer F355’in bulunması da söz konusu olabilir. Filmlere konu olabilecek, uzun zamana ve farklı ülkelere yayılan bu hırsızlık hikayesinde, hak sahipleri olan Berger’den sonra Alesi’nin de otomobiline kavuşmasını diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!