Maserati GranCabrio’nun ikinci jenerasyonu ilk olarak V6 ile geldi

Maserati GranCabrio’nun ikinci jenerasyonu ilk olarak V6 ile geldi

Yenilenen GranTurismo’dan sonra cabrio versiyon GranCabrio da yenilendi. Yeni nesil GranCabrio ilk olarak V6 motorlu Trofeo versiyonu ile satışa çıkıyor. Elektrikli versiyon Fulgore ise yılın ikinci yarısında satışa çıkacak. Lansmanda satışa sunulan Trofeo, MC20’den de tanıdığımız kuru karter yağlama sistemine sahip 442 bg’lik 3.0 litre V6 motoru kullanıyor.

8 ileri otomatik şanzıman ve dört çekiş sistemi standart olarak sunulan Trofeo, 0’dan 100 km/s hıza 3.6 saniyede çıkıyor ve 315 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. 5 farklı renk ile kombinasyonu ile satışa sunulan elekrikli tente, 14 saniyede açılıp kapanabilirken, 50 km/s hıza kadar bu işlemi gerçekleştirebiliyor.

92.5 kwh bataryaya sahip GranCabrio Fulgore ise, aynı GranTurismo Fulgore’de olduğu gibi, önde bir ve arkadaki iki elektrik motoru sayesinde toplam 750 bg güce sahip olacak. Benzinli versiyon Trofeo’daki 1950 kg ağırlık, bataryalar sebebiyle Fulgore de toplam ağırlığı 100 kg artarak 2050 kg’ye çıkarıyor.

İç mekanda GranTurismo ile aynı tasarımı taşıyan GranCabrio, 12.2 inç boyutundaki gösterge paneli ve 12.3 inç boyutunda multimedya ekranına ek olarak havalandırma gibi özellikler için yerleştirilen 8.8 inç boyutunda ek bir yönlendirme ekranı da ön konsolda yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!