Kaputunun altında Mustang’in kalbini taşıyan Ford Bronco’yla tanışın

Kaputunun altında Mustang’in kalbini taşıyan Ford Bronco’yla tanışın

Yeni Ford Bronco’nun oldukça başarılı olduğu kanıtlandı. Ancak bazılarının hala gelmesi için yanıp tutuştuğu bir şey daha var: 8 silindirli bir versiyon. Bu gerçekleşene kadar karşımızdaki Mustang V8’ine sahip olan bu 1973 model yepyeni Bronco restomod projesiyle yetinebiliriz.

Bring A Trailer’da satılık olarak listelenen, toplam kilometresi bilinmemekle birlikte restorasyondan bu yana 210 km yapan (130 mil) Bronco’nun 1973’ten beri tüm orijinal evrakları muhafaza edilmiş ve yapım sürecine dair tüm belgeleri de satışa dahildir.

Dış kısım, bronz jantlar ve baştan sona kırmızı logolarla güzel bir şekilde tamamlanan İngiliz Yarış Yeşili’nin klas bir tonuyla tamamlanmış. Diğer dış aksesuarlar arasında çamurluk ekleri, özel tamponlar ve renkli camların yanı sıra bir Warn vinç, LED aydınlatma ve elektrikli açılıp kapanan yan basamaklar bulunuyor.

Bronco’nun iç tasarımı da benzer düzeyde bir incelik ve ayrıntılara gösterilen özeni gözler önüne seriyor. İlk olarak, taba rengi deri döşeme tamamen özel ve ön koltuklarda, orta konsolda, arka koltukta, gösterge panelinde, tavan döşemesinde, direksiyon simidi ve kapı döşemelerinde görülebilir. Bunun yanı sıra SUV, Vintage Air klima sistemi, Bluetooth’lu bir RetroSound teyp, yeni bir hoparlör sistemi ve yeni bir gösterge grubu ve direksiyon simidi içeren bir dizi modern teknolojiyi de içeriyor.

Son olarak esas olay: motor. Bronco’ya güç verme görevi, restomod projesinin tamamen gösteri amaçlı olmadığını gözler önüne sermek için modern Mustang’lerde bulunan 5. litrelik “Coyote” V8’e verilmiş. Bu motor de ürettiği 450 beygir gücünü 6 ileri otomatik şanzıman ve Dana 20 transfer kutusu aracılığıyla arkaya veya dört tekerleğe aktarıyor. Hatta motor bölmesine ve dış cepheye uyacak şekilde yeşile boyanmış bir kapağı da var. Diğer mekanik iyileştirmeler arasında yeni bir egzoz sistemi, süspansiyon yükseltmesi, yeni amortisörler ve yeni viraj çubukları yer alıyor.

Bu tarz araçlara sahip olmak istediğinizde de bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!