Lamborghini 60. yılı için sınırlı sayıda üretilecek üç Huracán’ı tanıttı

Lamborghini 60. yılı için sınırlı sayıda üretilecek üç Huracán’ı tanıttı

Lamborghini Huracán’ın yıldönümü versiyonlarını yakında tanıtılacak.

İtalyan Lamborghini, Huracán modelinden türetilen birçok aracın arasından sıyrılarak üç sınırlı sayıda daha Huracán modelini lanse etti. Lamborghini’nin 60. yıl kutlamalarının bir parçası olan bu modeller arasında sportif STO, çok yönlü Tecnica ve yaşam tarzına uygun EVO Spyder modellerini içeriyor.

Her biri üzerinde ’60’ logosu bulunan ve 1 ile 60 arasında numaralandırılmayan (60’ın biri şekilde damgalanan) sınırlı sayıda bu modellerden yalnızca 180 adet üretilecek.

Her model için iki ‘yıl dönümü’ konfigürasyonu seçeneği sunuluyor. Ancak tüm seçenekler estetik çekicilik esas alınarak tasarlanmış gibi görünüyor. Huracán’ın tipik performansı ise değişmiyor: Atmosferik 5.2 litrelik V10 motor, 642 PS güç üretebiliyor ve 0’dan 100 km/s hıza 3 saniyede ulaşabiliyor.

İtalyan modasının ‘fonksiyonel tarz’ anlayışından esinlenen bu modeller, atletik spor giyim tarzını yansıtıyor.

Bu üç özel sürümün renk seçenekleri, İtalyan bayrağındaki renkler olan cesur kırmızı, mavi ve yeşil tonlarında veya aynı paletin cesur yarış şeritleriyle süslenmiş beyaz renk seçeneğiyle sunuluyor. Şık siyah jantlar veya STO’da olduğu gibi forged alüminyum Hex jantlar mevcut.

İç tasarımda ise, koltuk döşemeleri 60. yıl logosu nakışıyla süslenmiş. Bu özel sürümlerin kaynakları ise oldukça belirgin.

21 Nisan 2023’te piyasaya sürülecek bu özel sürümler, daha uzun bir kutlama listesinin parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Sipariş için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!