Lamborgini’den Elektrikli Model: Gözler 2028’de.

Lamborgini’den Elektrikli Model: Gözler 2028’de.

Lamborghini tarafından duyurulan ve 2028 için planlanan gelecekteki dördüncü modelin vizyoner bir önizlemesi olan konsept otomobili Lanzador’un tanıtımını yapmak için Monterey Otomobil Haftası’nı seçti. Markanın “Direzione Cor Tauri” stratejisinin bir parçası olarak bu konsept, karbondan arındırma ve elektrifikasyona doğru önemli bir adıma işaret ediyor.

Yenilikçi “Gran Turismo 2+2” konseptiyle Lanzador, asi ve fütüristik tasarımıyla ön plana çıkarken aynı zamanda Lamborghini’nin tavizsiz karizma ve sportiflikliği ile karakterize edilen kusursuz DNA’sını koruyor ve yeni nesil otomobillerinde hedeflediği benzersiz bir deneyimin gösteriminde bulunuyor.

Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann şunları söyledi:“Bu konseptle, çığır açan teknolojiler sayesinde müşterilere yeni ve benzersiz bir sürüş deneyimi, tam anlamıyla Lamborghini’yi sunmaya hazır olan yeni bir otomobil segmenti olan Ultra GT’yi başlatıyoruz.”

2 Elektrik motoru sayesinde 1.350 beygir üretecek olan Lanzador, 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak. Ayrıca yönlendirilebilir arka aksı ve havalı süspansiyonu sayesinde Lanzador, her türlü yüzeye uyum sağlayabilecek gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!