Rolls Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı.

Rolls Royce Amethyst Droptail Tanıtıldı.

Rolls-Royce’un özel bir müşteri için özel olarak tasarladığı dört modelden biri olan Amethyst Droptail, tanıtıldı. Audemars Piguet saat opsiyonuyla büyüleyen “La Rose Noire” sonrasında tanıtılan bu model aynı etkiyi yaratmışa benziyor.

Çift tonlu bir boyaya sahip olan bu şaheser otomobilin rengi “Globe Amaranth” çiçeğinden ilham alınarak seçilmiş derin mor rengiyle harika bir kontrast oluşturuyor.

Tamamen el işçiliğiyle üretilmiş olan bu otomobil çılgın detaylara sahip. Örneğin, tamamen aracın dışında gördüğünüz parlak kısımlar, ön ızgara dahil olmak üzere elde parlatılmış ve yüzeyler arasındaki parlaklığın tonunun tutması için toplam 50 saatten fazla kontrol süreci devam etmiştir. Bir diğer enteresan detay ise aracın camlarıyla ilgilidir. Müşterini isteği doğrultusunda elektrokromik bir cama sahip olan bu otomobil için 60 farklı cam örneğinden sonra seçilip, araca monte edilen camın özelliği ışığın açısına göre dış rengi olan mor ve iç kısmın detaylarında gördüğümüz kahverengi arasında renk değiştirebiliyor olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!