LEGO ve FERRARI’DEN YENİ MODEL

LEGO ve FERRARI’DEN YENİ MODEL

Ferrari, söz konusu lisans anlaşmaları olduğunda sanıldığı kadar kolay bir şirket değil. İtalyanlar bazı nedenlerden dolayı herkesin imajlarını zedeleyeceğine inanıyorlar ve bu nedenle üçüncü şahısların müdahaleleri söz konusu olduğunda çok temkinli davranıyorlar. Fakat görünüşe göre Maranello LEGO için istisnalar yapıyor.

İki şirket ilk kez işbirliği yapmıyor. F40 ve F8 Tributo modellerini içeren LEGO Speed ​​Champions serisinin ardından ilk kez bir Technic modeli, şahlanan at logosuna sahip olacak. Oyuncak üreticisinin onurlandırdığı bu model ise Ferrari 488 GTE.

Ferrari’nin yarış takımı AF Corse’nin 51 numaralı otomobilinin renk ve çıkartma tasarımının kullanmasının haricinde hareketli pistonlar, süspansiyonlar gibi öğelerle Technic ailesine yakışır bir gerçekçilik sunmak amaçlanmış.

LEGO Technic Tasarımcısı Lars Krogh Jensen yaptığı açıklamada, “Ferrari gerçekten inanılmaz araçlarıyla tanınıyor, bu yüzden yarış pistlerinin idolüne yakışır bir ürün sunmak için LEGO Technic sisteminin sınırlarını zorlamam gerektiğini biliyordum” dedi.

LEGO’nun Ferrari’si, ya da Ferrari’nin LEGO’su 1.677 parçadan oluşuyor ve tamamlandığında 48 cm’lik uzunluğa sahip oluyor. LEGO, Ferrari 488 GTE AF CORSE 51’in 1 Ocak itibariyle satışa sunulacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!