Morgan’dan Le Mans Galibiyetinin 60. Yılına Özel Model

Morgan’dan Le Mans Galibiyetinin 60. Yılına Özel Model

1962’de bir Morgan Plus 4 SuperSports, 24 Saat Le Mans yarışında 2.0 litrelik sınıfında galip geldi. Şimdi, altmış yıl sonra, şirket bu fırsatı sınırlı sayıda Plus Four LM62 ile kutluyor.

Dünya çapında 62 adetle sınırlı olan özel model, yarışçı atasında bulunan koyu yeşilden ilham alan Jet Green veya Tertre Rouge dış cepheye sahip olduğu için kazanan yarış arabasından ilham alıyor. LM62 armalarının yanı sıra “29” numaralandırmalı beyaz yuvarlak kutuları içeren bir LM62 grafik paketi ile de bu renk tonları birleştiriliyor.

Gümüş boyalı tel jantlar, kubbeli bir arka panel ve Le Mans tarzı bir yakıt doldurma kapağı göze çarpıyor. Diğer öne çıkan özellikler arasında gövde renginde A sütunları, yardımcı ışıklar ve siyah egzoz çıkışlarına sahip aktif bir spor egzoz sistemi yer alıyor. Morgan ayrıca Plus Four’da ilk kez Heritage White renginde bir beyaz sabit tavan da sunuyor.

Karşılaştırıldığında kabin içi değişiklikler mütevazı, ama sürücüler ayrı ayrı numaralandırılmış bir plaket, lazerle işlenmiş siyah deri kapı kolları ve işlemeli koltuk başlıkları bulacaklar. Diğer öne çıkan özellikler arasında boyalı bir direksiyon simidi göbeği, Tawny ahşap kaplama ve “siyah vinil kenarlı ısmarlama saten lake kauçuk paspaslar” yer alıyor. Müşteriler ayrıca yatay kıvrımlı ve delikli orta kısımlara sahip ısıtmalı Comfort Plus koltuklara oturacaklar. Şirket ayrıca “iki kulaklı jant göbekleri, Moto-Lita direksiyon simidi, far bandı ve krom iç dikiz aynası” içeren bir LM62 aksesuar paketi de sunacak.

Plus Four LM62 şu anda siparişe hazır ve model, altı ileri manuel veya sekiz ileri otomatik seçenekleriyle sağ ve soldan direksiyonlu konfigürasyonlarda sunulacak. Bu sadece özel bir sürüm olsa da, BMW tedarikli turbo beslemeli 2 litrelik dört silindirli motor görevine devam edecek ve 258 hp güç ile 400 Nm tork üretecek.

İngiltere’de otomobilin fiyatı 78.995 £’dan başlıyor ve Morgan CEO’su Steve Morris özel versiyonun, yaklaşık 151 km/s ortalama hız ile 24 saatte 3.541 km fazla kat eden ve “Morgan’ın en büyük motor sporları başarılarından birini işaretleyen” Plus 4 SuperSports’a uygun bir övgü olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!