Mustang Mach E 1400 büyük ilgi çekti.

Mustang Mach E 1400 büyük ilgi çekti.

Ford Performance ve RTR, tamamen elektrikli bir aracın performans potansiyelini göstermek için yaratılmış, eşsiz bir yarış prototipi olan yeni Mustang Mach-E ‘1400’ modelini tanıttı.

Ford’un yeni vahşi yarış otomobili, 1.400 HP (1.419 PS) maksimum güç üretiyor. Bu muhteşem güç çıkışını elde edebilmek için yedi elektrik motoruna sahip olan Mach E, bu motorlardan üçü ön diferansiyelin üstüne konumlandırılmış, diğer dört elektrik motoru ise arkaya “yatay” tarzda konumlandırılmıştır.

Enerji, yüksek performans ve yüksek deşarj oranı için nikel manganez kobalt hücrelerinden oluşan 56,8 kWh’lik bir batarya paketinden temin edilir. Bu batarya paketi şimdiye kadarki en güçlü Mach-E bataryası olarak dikkat çekiyor.

Ford’un yeni elektrikli yarış prototipi , çok sayıda yazılım sayesinde pist ve drag sahaları için tasarlanmıştır. Otomobil üreticisi, yeni aero paketinin 257 km/h hızda 1.000 kilogramdan fazla yere basma kuvveti üretebileceğini iddia ediyor.

Motor sporları şampiyonu ”RTR Vehicles”ın kurucusu Vaughn Gittin Jr. “Bu otomobilin direksiyonuna geçmek, güç ve torkun ne olabileceğine dair bakış açımı tamamen değiştirdi” dedi. “Bu deneyim, belki de manyetik bir roller coaster dışında hayal ettiğiniz hiçbir şey gibi değil.” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

One-off  Mustang Mach-E ‘1400’ yarış otomobili , Mach-E şasisini kullanıyor ancak arkadan çekişli, dört tekerden çekişli ve önden çekişli olmak üzere farklı sürüş karakterlerini içinde barındıracak şekilde tasarlandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!