Üretilen son Tesla Roadster satılık!

Üretilen son Tesla Roadster satılık!

Üretilen son Tesla Roadster , İsviçre’de 1.5 milyon dolarlık bir etiket ile satışa çıktı.

Tesla, Lotus tabanlı Roadster’dan sadece 2.500 adet üretti. Bu 2500 otomobilin arasında en değerli olanı muhtemelen üretilen ilk örnektir ancak Elon Musk, en değerli Roadster’ı koleksiyonunda tutmak yerine, birkaç yıl önce uzaya gönderdi. Bu nedenden dolayı üretilen 2500. Tesla Roadster, şu an dünyadaki en değerli Tesla Roadster etiketini kazandı. Otomobilin sahibi ise konuyla ilgili çok kısa ve net bir açıklama yapmış. Otomobili sadece ileride değer kazanacağı için garajına ekleyen İsviçreli, 1.5 milyon dolarlık satış gerçekleşirse otomobilden istediği kârı elde edeceğini de belirtmiş.

 Satışa çıkan otomobile yakından bakarsak birkaç ilginç detay görüyoruz. Sahibi, otomobile hiç plaka takmamış, otomobili hiç kullanmamış. Tesla Roadster devasa bir hisse senedi olarak gördüğünü belirten aracın sahibi, Roadster’ı mermer zeminli bir garajda yıllarca saklamış. Otomobile 200 kilometre menzil sunan bataryanın kötü etkilenmemesi için otomobil rutin olarak şarj edilmiş.

Birkaç benzersiz dokunuş, bu Tesla Roadster’ı diğerlerinden ayırıyor. Örneğin, dış renkteki beyaz renk alışık olduğumuz beyaz boyalardan çok daha farklı bir tonda tercih edilmiş. Otomobilin içi de siyah ve beyaz deriler kullanılmış. Ayrıca otomobilin birçok yerinde karbon fiber parçalara da yer verilmiş. 

Buna ek olarak satışta olan model, sadece Avrupa ve Asya’da teslim edilen ve toplamda dört adet üretilen ”Roadster Sport Final Four” yazılı özel bir plakaya sahiptir. Ayrıca, yapımında yardımcı olan çeşitli Tesla personelinin imzalarını da otomobilin arka tarafında görebiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!