Sınırlı Sayıdaki Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Tanıtıldı

Sınırlı Sayıdaki Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Tanıtıldı

2020 Yılında Ducati ve Lamborghini, Lamborghini Sián’dan ilham alan Ducati Diavel 1260 Lamborghini motosikletini oluşturmak için bir araya geldi. 1262 cc’lik Ducati Testastretta DVT mptpruyla 9.500 d/dak’da 162 hp güç ve 7.500 d/dak’da 129 Nm tork üreten bu motosiklet, pilotsuz olarak yalnızca 220 kg ağırlığındaydı.

Ancak bu 2 yıl önceydi ve şimdi iki marka yeniden iş başında. İkinci ortak projelerinin sonucu, Ducati Streetfighter V4 Lamborghini.

Tam olarak Diavel 1260 ile 630 adetlik aynı sınırlı sayıya sahip olan en yeni Ducati motosikleti, Lamborghini Huracan STO’dan esinlenmiş. Lansmanı için ise Misano Marco Simoncelli pistindeki San Marino Grand Prix seçilmiş.

Hem Diavel 1260 hem de Streetfighter V4, Lamborghini markasının kurulduğu yıl olan 1963’ten alınan 63 numarasına sahip. Bu sayıyı 10 ile çarpın ve bu motosikletlerin her ikisi için 630 adetlik sınırlı sayıda üretimi elde edeceksiniz. Bir başka benzerlik de, her iki motosikletin de ilham aldıkları otomobillerin renk temalarını “ödünç almaları”.

Streetfighter V4, 9500 d/dak’da 208 hp güç ve 123 Nm tork üreten 1103 cc Desmosedici Stradale motordan güç alıyor. Motosiklet, ana renk olarak “Verde Citrea” (yeşil) ve vurgular için “Arancio Dac” (kırmızımsı bir turuncu) kullanılarak Huracán STO’ya benzer şekilde renklendirilmiş.

Lamborghini DNA’sından öğeleri de (Huracán STO’nun “cofango”suna entegre edilmiş hava kanallarından ilham alan ön çamurluk tasarımı gibi) bariz şekilde görebiliyoruz.

Her motosiklete bir orijinallik sertifikası eşlik ediyor. 630 adet Ducati Streetfighter V4 Lamborghini’nin yanı sıra, 63 Lamborghini müşterisi, Ducati’nin Speciale Clienti programı aracılığıyla Streetfighter V4’lerini benzersiz bir şekilde özelleştirebilecekler. İki markanın motosikletle ilgili ortak yorumuysa şu şekilde:

“Üretilmiş en çarpıcı Ducati Streetfighter V4, Ducati ve Lamborghini tarafından paylaşılan stil, sportiflik ve ayrıcalık değerlerini mükemmel bir şekilde bünyesinde barındıran bir motosiklettir. Sonuç, ilk bakışta meraklılara derinden ilham vermek için teknoloji, performans ve güzelliğin bir birleşimidir.”

Sıradışı otomobiller kadar sıradışı motosikletlere de meraklıysanız, hizmet kapsamımızın otomobillerle sınırlı olmadığını hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!