TOGG Sedan modeli T10F tanıtıldı

TOGG Sedan modeli T10F tanıtıldı


Togg’un Las Vegas’ta tanıttığı T10F, dikkat çeken tasarımı ve Türkiye’de en uzun menzile sahip elektrikli otomobillerden biri olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca, güç kaynağı olarak kullanılabilmesi, yapay zeka sistemleri ve sürüş destek asistanları gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

CES 2024’te uluslararası katılımcılar ve medya tarafından büyük ilgi gören Togg, 2019’da ön gösterimini yaptığı elektrikli ikinci modeli T10F, günümüz tasarım dinamiklerini yansıtan bir fastback olarak karşımıza çıkıyor.

Togg’un model isimlendirme sistemi, “T” harfi ile Türkiye’yi temsil ederken, “10” sayısı C segmentini belirtiyor. “F” harfi ise gövde tipi fastback’e işaret ediyor. Böylece “T10F” model ismi oluşuyor. Yeni model, fastback gövde tipi ile sedan ve hatchback özelliklerini bir araya getiriyor. Ön kısımda sportif detaylar ve “bumerang” şeklinde gündüz farları, otomobile dinamik bir görünüm kazandırıyor.

Yeni otomobil, Gemlik’teki akıllı tesiste “C platformunda” üretiliyor. Uzaktan güncellemelerle sürekli kendini yenileyebilen sürücü destek sistemlerine sahip olan T10F, “Otomobilden daha fazlası” sloganıyla mobilite markası olarak tanımlanıyor.

2025’in Mart veya Nisan ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan T10F, RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve çift motorlu olmak üzere üç farklı teknik ve iki farklı donanım özelliğiyle pazara çıkacak. 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10F RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 350+ ve 600 kilometreye varan menzillere sahip olacak. Ayrıca, V2L teknolojisi ile harici bir güç kaynağı olarak kullanılabilme özelliğine sahip. Fiyatlar, hem rekabeti olumsuz etkilememesi, hem de henüz üretim maliyetlerinin bugünden belirlenemeyecek olması nedeniyle açıklanmadı.

T10F, Euro NCAP programının tüm testlerinden 5 yıldız alacak şekilde tasarlanmış. Akıllı adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi ve yoğun trafik pilotu gibi özelliklerle güvenli sürüş sağlıyor. Togg’un mobil uygulaması Trumore ile entegre bir deneyim sunan T10F, yerlilik oranını yükselterek Türkiye’de üretiliyor. T10F’nin pazara sunulmasının ardından TOGG, 2032 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!