Toyota GR Yaris makyajlandı

Toyota GR Yaris makyajlandı

Hot hatchback sınıfının başarılı temsilcilerinden GR Yaris, makyajla birlikte, yenilenmiş bir iç mekâna ve geliştirilmiş bir motora sahip. Bu hafta tanıtılan otomobil, daha fazla güç ve tork ile yeni sekiz vitesli otomatik şanzıman gibi önemli iyileştirmeler ve yeniliklerle karşımıza çıkıyor.

GR Yaris zaten agresif bir ön görünümüne sahipti, ancak bu agresiflik 2024 model yılında daha da belirgin hale gelmiş. Yenilenmiş ön ızgara, her köşede daha büyük hava girişlerine ve bunların arkasına gizlenmiş görünür radyatörlere ev sahipliği yapıyor. Yeni GR-Four markası ızgaranın ortasında belirgin bir şekilde yer alıyor ve farlar geçen yıla göre biraz farklı. Arka tarafındaki değişiklikler, öndeki değişiklikler kadar dikkat çekici olmasa da, en berligin yenilik stop lambaları arasında aydınlatmalı bir ışık şeridi bulunması. Tasarımcılar üçüncü fren lambasını tavan yakınına değil, arka farların arasına taşımışlar. Bir iddiaya göre, bu değişiklik sahiplerin daha büyük bir arka spoiler isteyen kullanıcıların tavana montajını kolaylaştırmak için yapılmış.

Çoğu makyajda olduğu gibi, yan kısımlar en az değişiklikliğe uğruyor. Toyota farklı jantlar sunuyor fakat GR Yaris’in silueti değişmiyor. Makyajlı Yaris’te en önemli değişiklik iç mekanda göze çarpıyor. Yeni orta konsolda multimedya ekranı çıkıntı yapmak yerine gümüş renkli bir çerçeve içinde yer alıyor. Havalandırma ızgaraları halen ekrandan aşağıda bulunuyor ancak oval yerine kare şekle dönüştürülmüşler. Enstrümanlar da önemli değişikliklere uğruyor. 2024 GR Yaris, önceki analog göstergelerin yerine dijital bir gösterge paneli sunuyor. Dijital gösterge paneli, hız göstergesi, devir saati ve diğer bilgileri birleştiriyor.

2024 GR Yaris turbo destekli 1.6 litrelik üç silindirli bir motora sahip. Motor kaputunu açtığınızda kırmızı süslemeler dışında pek bir değişiklik görmüyorsunuz fakat değişiklikler görünmeyen kısımlarda yapılmış. Motor hafifleyen pistonlar, artan direk enjeksiyon basıncı ve değişen egzoz valfleri sayesinde 268 bg yerine artık 300 bg güç üretiyor. Tork değerleri de 370 Nm’den 400 Nm’ye yükseltilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!