Villa d’Este Concours’da tüm kazanan otomobillerin listesi

Villa d’Este Concours’da tüm kazanan otomobillerin listesi

Bir Villa d’Este Concours daha geride kaldı. 2024 yılında da BMW Group ana sponsorluğunda gerçekleşen organizasyonda, tüm kazanan otomobiller açıklandı. BMW, geleneksel olarak bir konseptini daha Villa d’Este’de tanıtırken, Lotus da Type 66 rekreasyonu ile organizasyona katılmıştı. 13 başlık ve 8 farklı kategoride (8 kategoriye ait ayrıca 8 onur ödülü) toplam 29 ödül, sahibini buldu.

Bu yıl QR koduyla halk oylamasına geçilmesiyle birlikte, bazı süprizler yaşandı. Alandaki yaşça büyük ziyaretçilerin, belki de bu yeni oy sistemine alışkın olmamalarıyla birlikte, alandaki otomobillere oranla oldukça yeni sayılabilecek bir otomobil olan McLaren F1 bu alanda ödülü aldı. 1995 yılında, Le Mans yarışlarını kazanan otomobile sponsor olan UenoClinic’in sahibinin, sıfır km olarak satın aldığı McLaren F1, oldukça enteresan tarihiyle halk oylamasında ipi göğüsledi.

Bu yıl jüri özel ödülünü ise, Pebble Beach Concours d’Elegance’daki “Best of Show” adaylarından biri olan 1932 Alfa Romeo 8C 2300 Figoni kazandı. Belçika’daki HM Koleksiyonu’ndan ve Fiskens tarafından temsil edilen otomobil, hakemler tarafından verilen en büyük ödülü kazanarak bir süprize imza attı. İşte tüm kategori ve başlıklarda kazanan araçların listesi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!