Alfa Romeo 2023 yılında kullanacağı C43’ü tanıttı

Alfa Romeo 2023 yılında kullanacağı C43’ü tanıttı

Red Bull’un ardından Alfa Romeo, Formula 1’in 2023 sezonunda yarışacağı aracı ortaya çıkaran ikinci takım oldu. Haas takımının sadece modele ait görselleri yayınladığını ancak şu ana kadar yeni sezon aracını tam olarak tanıtmadığını hatırlatmak gerek. C43 olarak adlandırılan Yeni Alfa, teknik güncellemelerin yanı sıra yeni aerodinamik profili ve yeniden tasarlanmış görünümüyle selefinden ayrılıyor.

C43’ün kırmızı ve siyah görünümü, ünlü İtalyan şirketinin diğer yol araçlarına selam verir nitelikte olmaya devam ediyor. Alfa Romeo, C43’ü selefi olan C42’nin bir evrimi olarak tanımlıyor. Jan Monchaux liderliğindeki bir teknik ekibin onu Ferrari kaynaklı yeni bir güç ünitesi etrafında geliştirdiği de bildiğimiz detaylar arasında. C42’nin C43’e evrimi çok sayıda yeni parça içeriyor, ancak tüm ayrıntılar henüz elimize ulaşmadı.

Alfa Romeo’nun Formula 1 takımının teknik direktörü Monchaux. “Bu araç, geçen yıl kullandığımız aracın evrimleşmiş bir hali. Model, yeni düzenlemeler sunarken, ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüz alanlarda büyük değişiklikler getiriyor. Umarım geçen yıl sahip olduğumuz başarılı araçtan daha hızlı ve güvenli olur. En önemli şey bu. Bu yönde çok çaba harcadık,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!