Efsane geri döndü. Alfa Romeo 33 Stradale.

Efsane geri döndü. Alfa Romeo 33 Stradale.

Birçok otomobil tutkununa göre Alfa Romeo’nun ürettiği en ikonik model olan 33 Stradale, tamamen yeni haliyle tekrardan üretilecek.

Stellantis çatısı altında en çok değer verilen markalardan biri olan Alfa Romeo her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Tonale modeli ile tüm dünyada ses getiren Alfa Romeo yeni 33 Stradale ile de adeta gövde gösterisi yapıyor.

Efsanevi Alfa Romeo 33 Stradale 1960’lı yıllarda üretilen en ikonik otomobillerden birisiydi. Alfa Romeo 60’lı yıllarda sadece 18 adet adet 33 Stradale üretmişti. Bu modellerden hayatta kalanlar şu an çok ciddi bir koleksiyon parçası haline geldiler. Alfa Romeo bu durumun farkında olduğu için yeni 33 Stradale’den sadece 33 adet üretilecek. Ancak tahmin edeceğiniz gibi modelin tanıtımından önce üretilecek olan 33 otomobilin hepsi satılmış. Yani yine tanıtılmadan önce hepsi satılmış olan spor otomobil modeliyle karşı karşıyayız.

Alfa Romeo, yeni 33 Stradale ile ilgili çok iddialı. Bu otomobille birlikte çok geniş bir kişiselleştirme şansı da müşterilere sunuluyor. Bu kişiselleştirme detayları o kadar geniş ki Alfa Romeo’nun iddiasına göre hiçbir otomobil bir diğerine benzemeyecek!

Modelin teknik özelliklerini incelediğimizde dikkatimizi ilk olarak tabii ki motor çekiyor. Otomobilin kalbinde 3.0 litrelik çift turbo bir V6 bulunuyor. 630 beygir civarında güç üretmesi beklenen otomobil, tüm gücü 8 ileri çift kavramalı şanzımanı aracılığıya arka tekerlerine yolluyor. Müşterileri istediği taktirde yeni 33 Stradale’yi tamamen elektrikli olarak da satın alabiliyor. Tamamen elektrikli 33 Stradale’nin 750-760 beygir civarlarında bir güç çıkışına sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!