Elektrikli Alfa Romeo QV’ler 1000 beygir civarında güce sahip olacak.

Elektrikli Alfa Romeo QV’ler 1000 beygir civarında güce sahip olacak.

Dünyanın en eski otomobil üreticilerinden biri olan Alfa Romeo, elektrikli otomobil dönüşümüne hazırlanıyor. Henüz satışta tamamen elektrikli bir modeli bulunmayan İtalyan üretici, elektrikli otomobiller konusunda çalışmaya devam ediyor. Çok tutkulu bir hayran kitlesine sahip olan Alfa Romeo, özel ve güçlü modellerini Quadrifoglio Verde isimlendirmesiyle pazara sunuyor. Elektrikli otomobil dönüşümünde QV modellerine ne olacağı merak edilen konulardan birisiydi. Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato, yaptığı bir röportajda bu konuya açıklık getirdi.

Bir Alfa Romeo’yu hayal ettiğinizde aklınıza gelecek ilk şey sportif sürüş keyfidir. QV modelleri de tüm dünyadaki otomobil tutkunları arasında farklı bir yere sahiptir. Şanslıyız ki elektrikli otomobil dönüşümü QV modellerini yok etmeyecek.

Alfa Romeo 2024 yılı içinde tam elektrikli kompakt bir SUV’u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu SUV, markanın piyasaya süreceği ilk tam elektrikli araç olacak. Bunun yanında önümüzdeki yıllarda yollarda olacak tam elektrikli QV modelleri ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Avustralyalı CarSales dergisine özel bir röportaj veren Alfa Romeo CEO’su Imparato, İlk tam elektrikli QV’nin nasıl bir formda veya ne boyutta bir otomobil olacağı ile ilgili bir bilgi vermedi ancak üretilecek olan ilk tam elektrikli QV modellerinin 900 ile 1000 beygir arasında bir güç üreteceğini açıkladı. Imparato, gelecekteki QV modellerinin, gelişmiş verimliliğe sahip yeni nesil pil teknolojisinden yararlanacağını belirtti. Bunu yapmalarındaki ana amaç ise bataryanın ağırlığını mümkün olduğunca azaltmak. Ayrıca 56 yaşındaki Fransız CEO ilk kez kablosuz şarjı dillendirdi. Kablosuz şekilde elektrikli bir otomobili şarj etmek önümüzdeki yıllarda mümkün olabilir. Imparato röportajında bir konuya daha değindi. O konu ise otomobillerin içerisindeki devasa ekranlar. Imparato, yeni nesil Alfa’larda 13 inçten daha büyük çok gelişmiş bilgi-eğlence sistemi ekranlarını görebileceğimizi söyledi.

Bu sırada Alfa Romeo, Jeap-Philippe Imparato liderliğinde içten yanmalı motorlara çok özel bir ”son dans” hazırlıyor. Ürün gamında Giulia QV’nin üzerinde konumlandırılacak bir süper spor otomobil 2023’ün son çeyreğinde tanıtılacak. Bugüne kadar otomobille ilgili gizemi korumaya başaran Alfa Romeo yöneticileri yeni modelin tam teşekküllü bir performans makinesi olacağını belirtiyor. Alfa Romeo, 8C ve 4C gibi inanılmaz modellerden sonra otomobil severlere bir hediye daha verecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!