Bir devrin sonu: Audi TT Final Edition

Bir devrin sonu: Audi TT Final Edition

Audi markasının belki de en ikonik modellerinden biri olan TT, yirmi yılı aşkın bir süredir karşımızda. İlk olarak 1995 Frankfurt Motor Show’da bir tasarım konsepti olarak tanıtılan model, 1998’de ilk kez satışa çıkmıştı. Yıllar boyunca, üç farklı nesil ile başarılar elde etti. Ancak TT için şimdilik görev süresi bitmiş gibi gözüküyor. Marka gelecek ay, “TT Final Edition” ile güncel TT’ye veda etmeye hazırlanıyor.

Final Edition donanımı için edinilen bilgilere göre herhangi bir motor iyileştirmesi söz konusu değil. Siyah dekoratif öğeler, deri kaplamalar ve üç yıllık Audi Connect, Final Edition için sunulan bazı ayrıcalıklar olacak. Her zaman olduğu gibi model isteğe bağlı olarak Quattro sürüş sistemine de sahip olabilecek. Aynı zamanda hem coupe hem de roadster çeşitleri sürücülerin beğenisine sunulacak.

Model hakkında bilinen bir diğer detay ise satışının sadece Avrupa’da olacağı. Audi of America’dan bir temsilciye göre, seri üretim TT’ler Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulmayacak. Temsilci bu bilgiyi verirken modeli övmeyi de ihmal etmemiş. Öyle ki “TT, bir tasarım çağını tanımlayan ikonik Audi modellerinden biri. İçte ve dışta bütünsel bir Bauhaus tasarımının sadeliğini, kusursuz bir duruşla birleştiriyor.” ifadelerine yer vermiş.

Uzmanlara göre gelecek TT modelleri, büyük ihtimalle elektrikli olacak. Marka temsilcilerinin söylediğine göre en büyük endişe, gelecek nesil TT’nin model DNA’sına sadık kalması konusunda. Bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!