Renault Megane RS Trophy-R’dan yeni rekor

Renault Megane RS Trophy-R’dan yeni rekor

Bildiğiniz gibi Ocak ayında, 2023 Renault Megane RS Ultime tarihteki son Renaultsport modeli olarak görücüye çıktı. Çünkü Fransız otomobil üreticisinin gelecekteki tüm performans modelleri Alpine logosunu taşıyacak. Megane RS, Renault çatısı altında adını iyi hatırlatmak istiyor olacak ki gider ayak son bir rekor daha kırmak istedi. Trophy-R donanımına sahip Megane RS, Hockenheim GP pistindeki en hızlı önden çekişli model olarak adını listelere yazdırdı.

Model, 1:59.2 dakikalık yeni rekor ile dikkatleri üzerine geçti. Ancak bu noktada modelin tam olarak stock olmadığını da söylemek gerek. Arka koltukların kaldırılması gibi düzenlemeler ile yaklaşık 130 kilogramlık bir ağırlık azatlımı yapılmış. Kaputun altında ise modelin 300 beygir güç ve 295 ft tork üretebilen 1.8 litrelik turboşarjlı motoru bulunuyor. Rekorun sahibi sürücü pilot Christian Gebhardt.

Hatırlatmak gerekirse, Megane RS efsanevi Nurburgring ve Suzuka pistinde en hızlı önden çeker rekorunu da elinde tutuyor. Gelen en son bilgilere göre, Megane RS’in bu yılın sonlarında Renault çatısına veda edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!