BMW M3 CS Touring 2025’te tanıtılacak.

BMW M3 CS Touring 2025’te tanıtılacak.

BMW, M3 Touring ile otomobil tutkunlarının hayallerinden birini gerçekleştirmişti. Aile otomobili olarak kullanılabilen ve aynı zamanda piste de çıkabilen nispeten küçük ve son derece güçlü bir station wagon. Kulağa oldukça hoş gelen bir kombinasyondu. Ancak siz daha da güçlü bir station M3 isteyen biriyseniz sevinebilirsiniz çünkü Münihli şirket M3 CS Touring üzerinde çalışmaya devam ediyor ve M3 CS Touring’i 2025 yılı içinde tanıtmaya hazırlanıyor.

BMW Blog’daki bazı yazarlar, BMW yönetiminin daha agresif bir station M3 üretimi için yeşil ışık yaktığını ve onu 2025’te resmi haliyle göreceğimizi iddia ediyor. 3,0 litrelik S58 de dahil olmak üzere M3 CS sedan ile aynı iyileştirmelere sahip olacağı tahmin ediliyor. M3 CS Touring’in 543 beygir güce sahip olacağı tahmin ediliyor.

Ön bilgilere göre M3 CS Touring’in ön kısmında karbon fiber değişiklikler, yeni bir arka difüzör ve özel bir arka spoyler yer alacak. Ağırlık konusunda, M3 CS sedan’ın M3 Competition xDrive’a kıyasla kaybettiği 35 kilogramla karşılaştırılabilecek düzeyde bir azalma olacak. xDrive’dan bahsetmişken, M3 CS Touring gücünü dört tekerleğe sekiz ileri otomatik şanzıman aracılığıyla aktarması bekleniyor. BMW aynı zamanda M3 CS sedanı ve potansiyel M3 CS Touring’i tamamlayacak başka bir CS üyesi üzerinde de çalışıyor. M4 CS’nin normal M4 ile M4 CSL arasında yer alması ve M3 CS sedan ile aynı sıralı altı silindirli motora sahip olması bekleniyor.

M3 CS Touring’in ise sınırlı sayıda üretilmesi bekleniyor. BMW Blog, dünya çapında 2.000’den az M3 CS Touring’in üretilmesinin planlandığını belirtiyor. Üretilecek M4 CS Touring’lerin ise resmi olarak ABD pazarında satılması beklenmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!