BMW, X4’e devam etmeyecek

BMW, X4’e devam etmeyecek

BMW, geçtiğimiz yıl ikinci nesil X2’yi piyasaya sürdüğünde, crossover coupe modelini bir önceki X2’ye göre çok daha büyük hale getirmişti. Bu gelişme, bazılarını X4’ün geleceği hakkında soru işaretleri oluşturmuştu. BMW yetkililerinin açıklamalarına göre X4, kalabalıklaşan BMW model gamına veda edecek.

Bavyeralı marka, X2 ve X4’ün arasında fiyat farkının belirgin bir şekilde daralmasıyla birlikte, benzer boyutlarda iki Coupe SUV modeli piyasada tutmanın anlamının kalmadığını düşünüyor. Daha büyük ve gösterişli bir Coupe SUV arayanlar için X6 seçeneği model seçenekleri arasında bulunmaya devam edecek.

BMW, X4’ün üretimini ne zaman sonlandırmayı planladığını açıklamasa da, yenilenen X3’ün teslimatlarının bu yılın sonlarına doğru başlamasıyla birlikte, X4’ün çok da zamanı kalmadığını tahmin edebiliriz. Bir SUV’un üretiminin durdurulması haberine sık rastlanmaz ancak X4 müşterileri için yenilenen X3, X2 ve X6 arasında bir boyutta olacağı için BMW en çok satan modeli olan X3’ü daha da kuvvetlendirmek istemiş ve bu modele daha çok müşterinin yönlenmesini istemiş olabilir.

X4’ün devamının piyasaya sürülme ihtimali bulunuyor ancak BMWBLOG, tamamen elektrikli iX4 modelinin Neue Klasse platformunda 2027 yılında piyasaya çıkmasının planlandığını bildirdi. BMW, 2028 yılına kadar yeni platform üzerinde en az altı elektrikli aracı piyasaya süreceğini açıkladı. Halihazırda onaylanmış olan iX3 crossover’ın 2025’te ve i3 sedanın 2026’da piyasaya giriş yapmasının ardından, iX4’ün de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!