BMW Concept Skytop Villa d’Este’de tanıtıldı

BMW Concept Skytop Villa d’Este’de tanıtıldı

Como Gölü kenarındaki Villa d’Este’de yapılan Concours’da konseptler ile boy göstermeyi gelenek haline getiren BMW, 2024 yılında geçtiğimiz hafta yapılan aktivitede de bu geleneğini bozmadı. Bu yıl BMW, Villa d’Este’de Concept Skytop’u gözler önüne serdi.

BMW Group Design’in başındaki Adrian van Hooydonk otomobili “BMW Z8 veya BMW 503 gibi ikonik modellere benzer şekilde, en yüksek seviyede sürüş dinamikleri ve zerafeti bir arada sunuyor” şeklinde tanımlıyor.

Konsept sadece tasarım konusunda bir mihenk noktası oluştursa da, otomobilin oldukça uzun bir kaputa sahip olması ve Concours’da çalıştırıldığında V8 sesi vermesiyle birlikte, tıpkı Z8’deki gibi otomobilin V8 motora sahip olduğunu anlayabiliyoruz ve bu V8’in BMW’nin en güçlü motoru olduğu bilgisi geçiliyor.

BMW’nin son zamanlardaki keskinleşen ve kabalaşan çizgilerinin yanında bu otomobilin oldukça zarif göründüğünü gözlemleyebiliriz. Klasik böbrek ızgaraları çok büyük tutulmamış ve modern ve klasik çizgiler harmanlanmış. İç mekanda da, zarif detaylar dikkat çekiyor. Metalik gri renge kontrast oluşturmak için iç kısımda kahve tonları kullanılmış. Belki de Skytop, Hooydonk’un belirttiği gibi Z8 ve 503’ün izinde bir yeni bir modele ön hazırlığı taşıyor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!